Pri výbere vonkajšieho tienenia si túto otázku určite kladiete aj vy. Aký by predsa malo zmysel kupovať výrobky, ktoré treba po krátkom čase vymeniť? Pozrime sa bližšie, ako je to s odolnosťou tieniacej techniky značky Minirol, ktorú vyrába spoločnosť Building Plastics so sídlom vo Velkej Bíteši.

 

Aká je v skutočnosti životnosť vonkajšieho tienenia?

 

Vonkajší vplyv ako veľký nepriateľ tienenia

 

Ohrozené sú, pochopiteľne, najmä vonkajšie tieniace prvky. Pred vonkajšími vplyvmi ich totiž nechráni žiadne okno a sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Vietor, dážď, sneh, teplotné zmeny. To všetko môže negatívne pôsobiť na ich vzhľad a životnosť.

 

Screenové clony patria k modernej látkovej tieniacej technike. Jednou z ich výhod je, že aj spustené zachovávajú kontakt s vonkajším svetom. Sceenové clony sa vyrábajú z kvalitnej textílie utkanej zo sklenených alebo polyesterových vláken potiahnutých vrstvou PVC, čo zabezpečuje ich vysokú odolnosť a farebnú stálosť. Ak vám robí starosti silný vietor, tak locksreeny (screenová clona upevnená v bočných vodiacich lištách) bezpečne odolávajú vetru až o rýchlosti 90 km/h. Napriek všetkým výhodám ide stále o tkaninu, ktorú možno prerezať alebo inak poškodiť.

 

Vonkajšie rolety sa na rozdiel od screenov skladajú z pevných lamiel upevnených v bočných vodiacich lištách. Na odolnosti im teda pridáva už samotná konštrukcia.  Výrobca navyše uvádza, že ide o typ bezpečnostného prvku, ktorý znižuje riziko násilného vniknutia do domu. Riziko mechanického poškodenia bežným používaním je skutočne minimálne. Ani testovanie roliet voči mrazu a vlhku nepreukázalo vplyv počasia na ich životnosť.

 

Aká je v skutočnosti životnosť vonkajšieho tienenia?

 

Siete proti hmyzu sú na tom veľmi podobne ako sceenové clony. Už z titulu svojej funkcie - nepustiť do domu otravný hmyz - sú upevnené po celom obvode okna alebo dverí, čo zvyšuje ich odolnosť voči poveternostným podmienkam.

 

Aká je v skutočnosti životnosť vonkajšieho tienenia?  

Garancia životnosti

Značka Minirol si zakladá na kvalite spracovania svojich produktov, čoho dôkazom je automatická 5-ročná záruka. Pri správnom používaní uvádza neobmedzenú životnosť textílií screenových clôn. A to je napokon to najdôležitejšie. Správne používanie a starostlivosť výrazne predlžujú životnosť a zachovávajú vzhľad tienidiel.