screen + pc.jpgŠpecializované firmy a dodávatelia ponúkajú smart systémy, do ktorých možno zapojiť ovládanie osvetlenia, okien, tienenia, zabezpečenia, energií alebo vstupov. Prostredníctvom jedinej aplikácie môžete týmto spôsobom riadiť celú inteligentnú domácnosť.

 

Systém TaHoma dokáže viac, než si možno myslíte

 

Jedným z takýchto automatizovaných ovládačov je smart home systém TaHoma od svetového výrobcu Somfy, ktorý doma stačí len pripojiť k internetu. V prípade zaobstarania systému nie sú potrebné žiadne stavebné úpravy, a nie je preto problém vziať ho so sebou aj pri sťahovaní. V rámci domácej autorizácie zvládnete okrem domu ovládať aj tienenie na záhradnej pergole alebo garážovú bránu.

Scenáre fungovania inteligentnej domácnosti

Výhodou automatizácie ovládania rôznych častí rodinného domu, kancelárie alebo obchodu je fakt, že systém TaHoma nefunguje jedným spôsobom, ale dokáže reagovať na rôzne situácie. To možno docieliť vďaka ponuke až 20 scenárov, ktoré možno v systéme nastaviť. Scenáre môžu reagovať napr. inak vo všedný deň a cez víkend alebo pri odchode a príchode domov. Vďaka tomu nemusíte napr. kontrolovať svetla, okná alebo kúrenie, keď odchádzate. Podľa scenára sa všetky systémy zachovajú tak, ako si želáte.

Ovládajte vonkajšie tienenie jednoducho a rýchlo

Ako už sme spomenuli, smart technológiami možno ovládať vonkajšie tienenie okien bez ohľadu na typ. V prípade výrobcu z Veľkej Bíteše produkujúceho tienenia na mieru pod značkou Minirol sa jedná o predokenné rolety a screeny so slnečnými a veternými snímačmi. Vďaka automatizovanej domácnosti je ovládanie tienenia celého domu jednoduché a pohodlné. Tienenie tak stačí vyberať iba podľa jeho špecifických vlastností:

 

- Predokenné rolety

Klasické rolety sa skladajú z lamiel a pri zatiahnutí kompletne zatienia miestnosť. Fungujú ako efektívna ochrana proti hluku, nepozvaným hosťom a tiež proti poškodeniu okien pri nepriazni počasia.

 

- Screenové rolety

Screeny tvorí tkanina, ktorá vám pri tienení umožní výhľad von. Hodia sa aj na veľké plochy alebo von do pergoly, altánku alebo zimnej záhrady. Vďaka hustote tkaniny používateľov chránia aj pred hmyzom, dažďom a prachom.

 

Ak vás zaujímajú ďalšie informácie o prepojení tienenia s modernou domácnosťou, požiadajte na webovej stránke Minirol o ponuku zdarma.