Určite budete súhlasiť s tým, že celodenná únava nie je nič príjemné. Človek sa ťažko sústredí, je menej efektívny a pre niektoré profesie môže byť takýto stav dokonca nebezpečný. Existuje viacero príčin takejto únavy – od hluku a svetelného smogu z ulice, cez nevhodné návyky pred spaním až po problémy so zaspávaním a samotným spánkom, ktorými trpí údajne až 40% populácie. Časť z toho je vo vašich rukách, s niečím dokážu pomôcť odborníci a s tým ostatným si poradí správne zvolené tienenie.

 

Doprajte si zdravý a kvalitný spánok s vhodným tienením

 

Stavte na predokenné alebo screenové rolety

 

Pre dokonale nerušený spánok vyberajte z ponuky vonkajšieho tienenia. Mali by ste vedieť, bľúbené exteriérové rolety prepúšťajú dovnútra okolo 20% svetla. Poznáte ten moment, keď sa slnečné lúče trafia presne do malej škáry medzi lamelami alebo do otvoru v lamele, ktorým prechádza ovládacie lanko? S predokennými roletami alebo screenovými clonami vám toto nikdy nehrozí. Každý z týchto dvoch typov tienenia má niečo do seba. 

 

Chráňte sa pred vonkajším hlukom

 

Ak bývate v centre mesta, na rušnej ulici alebo máte hlučných susedov, oplatí sa vám investovať do predokenných roliet. Tento typ vonkajšieho tienenia totiž poskytuje stopercentnú tmu a okrem toho funguje aj ako zvuková bariéra. Ak sa potrebujete poriadne vyspať, s predokennými roletami vám v tom nič nezabráni. V ponuke značky Minirol nájdete na mieru vyrobené rolety, ktoré vašim oknám a vášmu domu padnú ako uliate. Okrem rozmerov si môžete tiež zvoliť farbu, typ lamiel a ovládania.

 

Zaspávajte vo vetranej miestnosti

 

Vonkajšie screenové rolety sú tvorené priedušnou tkaninou, ktorá odráža a pohlcuje ostré svetlo. Tienenie zároveň slúži ako sieť proti hmyzu. V lete umožňuje vetrať a pritom tieniť. Pre využitie v noci odporúčame variant s blackout látkou, ktorá rovnako ako predokenné rolety, neprepustí ani trochu svetla. Screen rolety sú vhodné aj na veľké sklenené plochy. Nájdete ich na verandách, zimných záhradách alebo pergolách. Špeciálna tkanina dokáže tieniť a zároveň zachovať užívateľovi vizuálny kontakt s okolím. Rovnaké výhody zákazkovej výroby platia pre screeny aj predokenné rolety.

 

Doprajte si zdravý a kvalitný spánok s vhodným tienením

 

Ak vás zaujíma cena konkrétneho riešenia pre vaše okná a dvere, požiadajte o ponuku zdarma priamo na stránke Minirol.