Vonkajšie okenné rolety patria k najobľúbenejším typom tieniacej techniky na trhu. Moderné technológie umožňujú výrobcom rozširovať a dopĺňať funkcie roliet, ktoré sa z obyčajného tienenia menia na prvok komplexnej ochrany domova a jeho obyvateľov. Vonkajšie umiestnenie tienenia chráni okná a tým aj interiér pred prehriatím. Vhodne zvolené rolety poskytujú okrem zatienenia aj kompletné zatemnenie miestnosti, čo ocenia užívatelia najmä v spálni.

 

Exteriérové rolety chránia obyvateľov, dom aj samotné okná pred vonkajšími vplyvmi

 

Rozdiel medzi roletami a screenmi

 

Klasické rolety, tvorené lamelami, po spustení zatienia kompletne miestnosť, zatiaľ čo screeny sú vyrobené z textílie a tým umožňujú zachovať vizuálny kontakt s okolím. Obidva tieto typy tienenia nájdete v ponuke značky Minirol. Hliníkové a plastové rolety sa ďalej rozdeľujú podľa typu montáže – predokenné, nadokenné, zaomietacie  a inštalované do prekladu. Screenové clony alebo tiež vonkajšie látkové rolety sa líšia najmä spôsobom uchytenia tkaniny. Vďaka výrobe na mieru bude tienenie Minirol sedieť na akékoľvek okno a zladíte ho s ktoroukoľvek fasádou.

 

Exteriérové rolety chránia obyvateľov, dom aj samotné okná pred vonkajšími vplyvmi

 

 

Vychytávky pre vonkajšie rolety

 

- Integrovaná sieť proti hmyzu

Pre ešte väčšie pohodlie v interiéri si do roliet môžete nechať nainštalovať sieť proti hmyzu, ktorá sa navíja priamo do roletového boxu. Sieť je pritom úplne nezávislá od ovládania rolety.

 

- Veterné snímače

Tento dômyselný systém sa postará o vonkajšie rolety namiesto vás. Pri extrémne nepriaznivom počasí vyšlú snímače signál pre navinutie roliet do boxu, aby sa nezničili náporom vetra. Veterné snímače nie sú súčasťou roletového systému a dokupujú sa zvlášť.

 

- Časovač pohybu roliet

Ďalšou šikovnou funkciou vonkajších roliet na okná, ktorá vám uľahčí život, je možnosť nastavenia pohybu roliet v čase vašej neprítomnosti. Vďaka časovaču tak bude vyzerať váš dom obývaný aj v čase, kedy budete napríklad na dovolenke.

 

- Ochrana proti nadvihnutiu

Rolety Minirol sú vybavené špeciálnym závesom, ktorý ich chráni proti hrubej sile a násilnému nadvihnutiu. Uzamknutie roliet spolu s časovačom tak tvoria ochranu vášho domova pred nepozvanými hosťami.

 

V prípade vášho záujmu o návrh konkrétneho riešenia alebo cenu vonkajších roliet, požiadajte zadarmo na stránke Minirolu o vypracovanie ponuky.