Siete sú čoraz žiadanejším doplnkom okien a vstupov, cez ktoré dovnútra prúdi množstvo lietajúceho alebo lezúceho hmyzu. Vďaka moderným technológiám výroby a možnostiam farebného lakovania môžeme o sieťach na dvere a okná značky Minirol hovoriť ako o estetickom prvku.

 

konštrukčných prevedení sietí proti hmyzu na ochranu interiéru

 

Siete na každé okno aj dvere

Od chvíle, kedy na dvere a okná nasadíte siete, môžete na otravný hmyz zabudnúť. Sieťovina nebráni výhľadu von a neobmedzuje vetranie miestnosti. V lete môžete pokojne vetrať celú noc a nemusíte sa pritom obávať rozsvietiť svetlo. V prípade, že máte vlastné predstavy type, rozmere a dizajne sietí, spoľahnite sa na Minirol – značku sietí proti hmyzu vyrábaných na mieru. Sieť je možné vyhotoviť na akýkoľvek typ okna (plastové okná, drevené okná, atď.) alebo dverí.

 

Okenné siete proti hmyzu

- Pevné

- Rolovacie

- Plisé

- Integrované v roletovom boxe

 

Dverové siete proti hmyzu

- Pevné

- Rolovacie

- Posuvné

- Plisé

 

Pevné siete sú cenovo dostupná ochrana proti hmyzu

Jednoduchý a elegantný variant vhodný sa na všetky typy okien. Sieť sa skladá z hliníkového rámu z extrudovaných alebo valcovaných profilov, ktoré sú doplnené neviditeľnými rohovými spojkami. V prípade dverových sietí ponúka Minirol možnosť použitia samozatváracích pántov. Montáž okenných sietí sa vykonáva z vonkajšej strany pomocou otočných,  vsadzovacích alebo pružinových držiakov a to bez zásahu do rámu okna. Inštalácia aj následná údržba pevných sietí je preto veľmi jednoduchá. Vhodné sú takisto aj na balkónové dvere.

 

Rolovacie siete umožňujú horizontálnu aj vertikálnu manipuláciu

Pre dosiahnutie dokonalého utesnenia sa rolovacia sieť pohybuje vo vodiacich lištách a navíja sa na pružinový hriadeľ ukrytý v hliníkovom boxe. Pre ešte plynulejší chod sieťoviny v postranných lištách je možné doplniť hriadeľ brzdou. Pevné siete proti komárom sa montujú do ostenia, snímateľné siete do rámu okna či dverí. K dokonalej izolácii sietí prispievajú aj kefy umiestnené na vodiacich a koncovej lište. V stiahnutej polohe je sieť istená koncovou lištou zachytenou do špeciálnych úchytov.

 

Posuvná sieť je vhodná do dverí a francúzskych okien

Komfortný variant posuvného systému siete proti hmyzu sa uplatní všade tam, kde chýba priestor pred dverami, kde je ale dostatok miesta vedľa dverí pre otvorenie siete. Chod siete je mimoriadne tichý, pretože je vodená v špeciálnych koľajniciach. Integrované vodiace prvky umožňujú veľmi jednoduchú a rýchlu demontáž bez použitia náradia. Sieť je tvorená hliníkovým rámom z extrudovaného profilu.

 

Plisé siete sú riešením pre bezbariérové priestory

Plisované siete proti hmyzu Minirol, ktoré sa skladajú do špeciálneho harmonikového systému, sú ideálnou voľbou pre zdvižno-posuvné dvere (HS portály) a iné prechody vyžadujúce bezbariérovosť a jednoduchú manipuláciu. Osadené môžu byť aj do nadrozmerných dverových otvorov a na rozdiel od posuvných či rolovacích sietí proti hmyzu nepotrebujú k svojmu pohybu spodnú vodiacu lištu, pretože sú vodené pomocou nízkeho spodného profilu, ktorý ľahko prekonajú aj starší ľudia, malé deti a ľudia s hendikepom.

 

Siete integrované v roletovom boxe ponúkajú riešenie 2 v 1

Tento typ siete kombinuje roletový systém Minirol s ochranou proti hmyzu. Sieť je umiestnená priamo v hliníkovom boxe, no pri používaní je úplne nezávislá na ovládaní rolety. Spojením týchto dvoch produktov vzniká roleta proti hmyzu, ktorá okrem iného zabezpečuje ochranu proti nepriaznivému počasiu, hluku, vniknutiu cudzích osôb.

 

V prípade záujmu o cenovú kalkuláciu alebo návrh konkrétneho riešenia si vyžiadajte ponuku prostredníctvom stránky www.minirol.sk