Predokenné rolety – jasná voľba pri výbere tienenia do hotových okienAk zatiaľ iba staviate, máte možnosť vybrať si z celej škály vonkajších roliet, ktoré sa vzhľadom na ich konštrukciu inštalujú už vo fáze hrubej stavby alebo počas nej. Typ tienenia tak musíte vyberať s dostatočným predstihom. Ak už ale máte stavbu dokončenú, prípadne uvažujete o vonkajších roletách pre starší dom, zamerajte sa na tzv. rolety s dodatočnou montážou.

 

Predokenná roleta pre každé okno

Roleta s dodatočnou montážou je najuniverzálnejším typom vonkajšieho tienenia. Používa sa v prípadoch, kedy stavebný zásah do ostenia už nie je možný alebo vhodný. Rolety je možné umiestniť priamo do rámu okna alebo do predpripraveného ostenia. Je dobré uvedomiť si, že popularita roliet nie je spojená iba s ich funkciou ochrany interiéru a jeho obyvateľov pred ostrým slnečným svetlom. Spolu s predokennou roletou získate tiež zabezpečenie pred nepozvanými hosťami, ochranu okien proti poveternostným vplyvom a hluku zvonka.

 

Tienenie značky Minirol

K jedným z osvedčených výrobcov predokenných roliet na českom trhu patrí firma Building Plastics so sídlom vo Velkej Bíteši. Vonkajšie tienenie vyrába pod značkou Minirol. Od rozmerov, cez materiál, typ ovládania, farebného prevedenia až po servis rieši pre svojich zákazníkov všetko na mieru.

 

Koľko stoja rolety Minirol

Celkové náklady na konkrétne riešenie vonkajšieho zatienenia sa vždy odvíjajú od vybraného systému rolety a jej rozmerov. Na cenu má vplyv aj výber tvaru boxu, farebného riešenia, prípadne úprava lakom vo vlastnej lakovni výrobcu. Minirol je značka roliet vyrábaných na mieru podľa požiadaviek zákazníka, vďaka čomu nie je problém ponúknuť tiež sieť proti hmyzu integrovanú do roletového boxu.

 

V prípade Vášho záujmu o kalkuláciu alebo informácie o orientačnej cene predokenných roliet, kontaktujte Minirol.sk.