Proti ostrému slnku screenové rolety MinirolMedzi stálice v zatienení okien určite patria predokenné rolety, žalúzie alebo závesy. Doteraz vás možno ani nenapadlo zabrúsiť do vôd sreenových roliet, ktoré majú oproti spomenutým typom tienenia celý rad výhod. Predovšetkým, ak vám záleží na vizuálnom kontakte s okolím a radi si vychutnávate výhľad z okna.

 

Screeny vs. rolety

 

Hlavný rozdiel je v miere priepustnosti svetla. Štandardné predokenné rolety totiž dokážu úplne zatemniť priestor. Screeny sú látkové rolety, ktoré sa tiež montujú pred okná, prepúšťajú však omnoho viac svetla a sú priehľadné smerom von. Vlastnosti screenových látok spoľahlivo odtienia ostré slnko, pričom vnútri je stále dostatok príjemného svetla pre vykonávanie bežných činností. Sú vhodné na zatienenie väčších aj menších plôch, často sa používajú na zatienenie terás alebo zimných záhrad.

 

Čo sa týka odolnosti screenov v porovnaní s lamelovými roletami, je pravda, že screeny neochránia váš domov pred zlodejmi tak dobre ako rolety. Celkom inak to ale vyzerá pri porovnaní ochrany pred poveternostnými vplyvmi. Screeny okná spoľahlivo chránia pred dažďom, vetrom aj snehom. A nielen proti počasiu. Pri správne zvolenom úchyte poslúžia aj ako sieť proti hmyzu. Takže okná môžete mať otvorené dokorán, prúdi k vám čerstvý vzduch, príjemné svetlo, vidíte von, ale žiaden hmyzí hosť sa dovnútra nedostane.

 

Moderná doba si žiada moderný dizajn

Pri screenových roletách nejde len o praktickosť, ale tiež o to, aby dobre vyzerali. Napríklad značka Minirol ponúka širokú škálu farebných vyhotovení a niekoľko variant tkanín. K štandardným textíliám patrí Serge 600, ktorá je utkaná zo sklenených vláken s PVC vrstvou, a Soltis, ktorá sa najprv utká a až následne ošetrí vrstvou PVC. Tento variant neumožňuje farebnú kombináciu vláken, má však zaujímavú nepravidelnú štruktúru. Pre screenové rolety existuje viacero tkanín s rozličnými vlastnosťami.

 

Ovládajte tienenie pohodlne od stola

Zatiaľ čo závesy a žalúzie musíte odhrnúť, zrolovať alebo upraviť manuálne, screenové predokenné rolety si môžete dať nainštalovať s tichým a komfortným motorickým ovládaním. Stačí stlačiť tlačidlo a screeny sa dostanú presne do takej polohy, kde ich chcete mať. Diaľkové ovládanie? Ideálne riešenie, keď sa vám nechce vstávať od televízora alebo máte prezentáciu na porade v zasadačke a začne vám tam nepríjemne svietiť slnko. Bez toho, aby ste rozptyľovali svoju pozornosť, dvíhali sa a utekali k oknu, stačí stlačiť tlačidlo na ovládači a je to!

 

No dobre, ale koľko to stojí?

Screenové rolety sa dajú presne prispôsobiť tomu, čo potrebujete a to má vplyv aj na konečnú cenu. Veľkosť plochy, zvolená textília, farba podľa vzorkovnice RAL, skrytý alebo transparentný box, ovládanie... Premenných je veľa. Pre lepšiu predstavu si stačí nechať vypracovať cenovú ponuku profesionálmi z Minirolu, ktorí vás usmernia a poradia. Stačí si len vybrať.