Ak hľadáte tienenie, ktoré využijete po celý rok a nie len niekoľko mesiacov v roku, máme tu niečo pre vás. Vonkajšie rolety sú oveľa univerzálnejšie ako interiérové žalúzie alebo závesy. V každom ročnom období nájdete situácie, kedy sa tento typ tienenia skutočne oplatí.

 

Rolety na okná

 

Tienenie do každej domácnosti

 

Dôležitou výhodou je fakt, že okenné rolety môžete na okná bytu alebo rodinného domu zaobstarať kedykoľvek bez ohľadu na to, či ešte len staviate, sťahujete sa do novostavby alebo bývate v zrekonštruovanom dome. Pri inštalácii do fasády ani pri dodatočnej montáži netvoria tepelné mosty, takže sa pre ne môžete rozhodnúť kedykoľvek.

 

Rolety pre 4 ročné obdobia

 

Kúzlo roliet na okná nespočíva v celom rade vlastností, z ktorých niektoré sú vhodné pre najteplejšie časti roka a ďalšie zase pre chladné obdobia. Práve naopak – ide o tom, že tie najdôležitejšie funkcie využijete po celý rok, zakaždým však trochu inak.

 

- Rolety tvoria účinnú izoláciu, ktorá v zime drží teplo vo vnútri a v lete bráni zbytočnému ohrievaniu interiéru. Tepelné straty aj prienik svetla a tepla znížia až o 30 %. Slnečné snímače môžu rolety ovládať podľa aktuálneho stavu počasia.

- Dokonale zatienia spálňu a obmedzia hluk zvonku. Vďaka časovaču vás prebudia v konkrétny čas, takže sa príjemne vyspíte aj v lete, keď svitá okolo 4. hodiny rannej.

- Tvoria prirodzenú ochranu okien pred vetrom, dažďom aj ostrým slnkom.

-  Zo všetkých typov tienenia sú rolety najodolnejšie voči vniknutiu nepozvaného votrelca. Ľudia si ich preto okrem funkcie tienenia kupujú aj ako bezpečnostný prvok. Počas vašej dlhšej neprítomnosti môžete navyše ovládací systém nastaviť tak, aby sa rolety počas dňa navíjali a zase spúšťali, a vy ste tak navodili dojem, že ste doma.

 

Rolety na okná

 

Čím vás rolety ešte prekvapia

 

To samozrejme vo finále vždy záleží na výrobcovi tieniacej techniky. Napríklad spoločnosť Building Plastics z Veľkej Bíteše vyrába vonkajšie tienenie na mieru pod značkou Minirol. Nielenže vám vyrobia rolety takmer ľubovoľných rozmerov, ale nalakujú ich vami vybraným odtieňom alebo vám priamo do boxu rolety nainštalujú sieť proti hmyzu. Z ponuky značky Minirol si vyberiete roletu do novostavby, pre inštaláciu s oknom aj pre dodatočnú montáž.