Rám s vypnutou sieťovinou chrániaci vás a váš domov počas roka pred lietajúcim a lezúcim hmyzom, nie je žiadnou novinkou. Všetci poznáme okenné a dverové siete ako najúčinnejšiu formu prevencie vniknutia otravného hmyzu do interiéru. V prípade, že uvažujete o sieťach proti hmyzu do celého domu alebo bytu, na zákazkovo vyrobené okná alebo do posuvných dverí,  určite vás poteší fakt, že sa vyrábajú siete na mieru.

 

Sieť proti hmyzu na mieru ponúka celý rad riešení pre okná i dvere

 

Zaobstarajte si siete z Velkej Bíteše

Zákazkovo vyrábané sieťky proti hmyzu nájdete na českom trhu pod značkou Minirol od výrobcu Building Plastics. Výsledné produkty zodpovedajú zadaným rozmerom, farebnosti i technológii otvárania. Zákazník si môže zvoliť aj typ sieťoviny. Okrem bežnej sieťoviny ponúka výrobca aj materiál odolávajúci pazúrikom domácich miláčikov, s UV vrstvou alebo hustejší variant zabraňujúci prieniku peľov.

 

Varianty sietí proti hmyzu do okien a dverí

 

  • Pevné okenné siete

Nesmrteľná klasika. Zabudnite však na štyri klincami spojené latky s obyčajnou PVC sieťovinou. Rám tvoria hliníkové profily a sieťovina je vyrobená zo skleného vlákna potiahnutého PVC vrstvou, čo zaručuje stálosť materiálu pri teplotných rozdieloch.

 

  • Pevné dverové siete

Variant pevných sietí do priechodov je umiestnený v ráme dverí a otvára sa rovnako ako dvere. Zvoliť si môžete aj samozatváracie pánty uľahčujúce zatváranie siete.

 

  • Posuvné siete proti hmyzu do dverí

Ľahko ovládateľné a tiché, presne také sú posuvné siete. Oceníte ich predovšetkým pri vstupoch na terasu alebo do záhrady. Krídlo je po celom obvode vybavené tesniacimi kefami a dá sa demontovať bez použitia náradia.

 

  • Rolovacie siete do okien a dverí

Systém sa montuje do ostenia alebo na rám v odnímateľnom prevedení. Môžete si objednať sieť s horizontálnym alebo vertikálnym rolovaním. Rolovacie siete možno ovládať rôznymi typmi madiel, v prípade väčších okien je vhodnejšia šnúra.

 

  • Siete integrované v rolovacom boxe

Jedná sa o úplnú „vychytávku“, ktorá je umiestnená priamo v boxe rolety. V rámci jedného systému tak poskytuje užívateľovi tienenie aj ochranu proti hmyzu. Výhodou tohto riešenia je, že chod siete a rolety sú od seba úplne nezávislé.

 

  • Plisé siete

Variant so skladanou sieťovinou je vhodný najmä pre otvory väčších rozmerov. Sieť sa montuje do ostenia, ale vďaka pomocným profilom je možné umiestniť ju aj na rám dverí alebo z čela steny s otvorom. Sieťovina je vyrobená z PVC a vláken z kevlaru.

 

Ak ste sa rozhodli pre siete proti hmyzu Minirol a máte záujem o kalkuláciu nákladov, požiadajte o ponuku zdarma priamo na stránke značky.