Nie je úplne jednoduché zabezpečiť plynulý vjazd do veľkých priestorov a komerčných prevádzok. Pri výbere brány by ste mali preto zohľadniť všetky vaše nároky na ich fungovanie. Dôležitým hľadiskom je rozhodne životnosť, funkčnosť, bezpečnosť, odolnosť, rýchlosť a jednoduché ovládanie. Obidva typy rolovacích priemyselných brán Minirol disponujú všetkými spomínanými vlastnosťami. Okrem toho sa nájdu aj mnohé odlišnosti, ktoré vám vo finále pomôžu s výberom toho správneho modelu.

 

Spoznajte rozdiely medzi priemyselnými bránami Minirol – lamelové vs. fóliové

 

Lamelové brány pre vjazd nadmerných vozidiel

 

Natrafíte na ne vo výrobných halách, depách, skladoch alebo hangároch. Vyrábajú sa z ocele, hliníku alebo nerezu a ich hlavnou prednosťou sú minimálne požiadavky na priestor. Brány sú vybavené postranným pohonom a bezpečnostnými prvkami podľa normy EN 13241-1.

 

Spoznajte rozdiely medzi priemyselnými bránami Minirol – lamelové vs. fóliové

 

Ponuka značky Minirol obsahuje širokú škálu lamiel, povrchových úprav a odtieňov. Rolovacie priemyselné brány tak jednoducho zladíte s fasádou alebo firemnými farbami. Lamely je možné buď pozinkovať alebo nalakovať odtieňmi zo vzorkovnice RAL. Do rizikových prevádzok je možné objednať špeciálne upravené brány – napr. protipožiarne, nepriestrelné, do výbušného prostredia alebo s atypickým rozmerom.

 

Fóliové brány nájdu svoje uplatnenie v extrémne vyťažených prevádzkach

 

Nazývajú sa tiež rýchlobežné brány, pretože umožňujú plynulý prejazd a to aj pri vysokej frekvencii používania. Brány sú určené tak do interiéru ako aj exteriéru. Sú teda úplne variabilným produktom. Vďaka fólii sú brány veľmi odolné a porucha nehrozí ani pri náraze do prekážky. Fólia, vytrhnutá z vodiacich líšt, sa počas jedného otváracieho cyklu automaticky vráti do svojej polohy.

 

Z dostupnej vzorkovnice si môžete vybrať farbu fólie alebo výrezy pre okná. V cenníku priemyselných brán nájdete aj špeciálne varianty fóliových brán. Jedná sa o varianty do chladiarenských prevádzok s integrovaným únikovým východom alebo o brány so zvýšenými požiadavkami na čistotu.

 

Zaujala Vás naša ponuka značky Minirol? Ozvite sa nám – naši vyškolení partneri Vám poskytnú všetky informácie vrátane cenovej ponuky. 

 

www.minirol.sk

0903 72 62 77

info@minirol.sk