Topkimall - informácie o panelovom systéme

 

Naša jedinečná patentom chránená technológia panelového systému Topkimall na efektívnu stavbu nízkoenergetických domov alebo budov pozostáva z vynikajúceho a výnimočného samonosného panelu, ktorý je tvorený spojením špeciálneho polystyrénu s vysokopozinkovanými tenkostennými oceľovými profilmy s prerušeným tepelným a zvukovým mostom.

 

 

Stavebný systém TOPKIMALL

 

Tieto panelové bloky do seba navzájom zapadajú ako skladačka alebo puzzle, to znamená, zapadajú bez ďalšej pomoci rámov alebo výstuh. To zabezpečuje nášmu systému fantastické tepelno-izolačné vlastnosti. Naša konkurencia ponúka riešenia, kedy nosná časť domu je tvorená oceľovým rámom a jeho výplň je buď polystyrén alebo minerálna vata. Či už je vložený tento izolačný materiál do plechového profilu alebo do drevených dosiek, nikdy sa nemožno zbaviť veľkého prestupu tepla v kovovom ráme.

 

stavebny profil.jpgTopkimall - výhody systému

 

1. nemá nosný rám - systém je samonosný 2. nemá rosný bod - nemá prechodový most - je zaručene odizolovaný 3. je nenasiakavý - dom nevlhne - steny neťahajú vodu 4. je samozhášavý - minimálne riziko požiaru 5. stavby nie je potrebné odvetrávať

 

Topkimall - vonkajšie vrstvy systému

 

1. sádrovláknitá doska 2. lepidlo, ktorým je nalepený polystyrén na sádrovláknitú dosku 3. zateplovací polystyrén, ktorý je pripevnený sádrokartonovými kotvami 4. stavebné lepidlo 5. sklotextilná mriežka 6. stavebné lepidlo 7. penetračný náter 8. tenkovrstvová omietka, prípadne iná povrchová úprava

 

  Topkimall - vnútorné vrstvy systémuTopkimall - vnútorné vrstvy systému

 

Štandardná stena A. K1 doska B. sádrokartónová doska C. vnútorná povrchová úprava (stierka, farba, tapeta, obklad ...)

 

Stena so zvýšenou hodnotou vzduchovej nepriepustnosti A. sádrovláknitá doska B. K1 doska C. sádrokartónová doska D. vnútorná povrchová úprava (stierka, farba, tapeta, obklad ...)

 

Stena s maximálnou hodnotou vzduchovej nepriepustnosti A. sádrovláknitá doska B. pomocný rošt, do ktorého sa vkladá zvukový izolant - minerálna vlna C. K1 doska D. sádrokartónová doska E. vnútorná povrchová úprava (stierka, farba, tapeta, obklad ...)