Brány pre komerčné využitie musia spĺňať množstvo kritérií tak, aby plnili svoju primárnu funkciu a zároveň nijak neobmedzovali plynulý chod prevádzky. S tým priamo súvisí aj bezpečnosť osôb, nákladných vozidiel a tovaru, prepravovaného bránami z a do skladov, prekladísk alebo dep, kde sa s priemyselnými bránami stretnete najčastejšie.

 

V otázke bezpečnostných prvkov myslí výrobca rolovacích brán Minirol na všetko

 

Normovaná kvalita výroby

Výrobca Building Plastics dodáva pod značkou Minirol dva typy brán na mieru – lamelové a fóliové. Obe tieto konštrukčné riešenia spĺňajú požiadavky medzinárodnej normy EN 13241-1, ktorá upravuje používanie brán v priemyselných, komerčných a obytných priestoroch. Zákazkové rolovacie priemyselné brány sú navrhnuté tak, aby sa k nim dali pripojiť doplnkové bezpečnostné a výstražné prvky.

 

V otázke bezpečnostných prvkov myslí výrobca rolovacích brán Minirol na všetkoLamelové brány majú čo ponúknuť

 

  • Účinné pohony

Bočné pohony nemeckej značky GfA sú maximálne funkčné, digitálne snímajú polohu brány a majú patentovanú ochranu proti odrolovaniu panciera

 

  • Veterné háky

Pre brány so šírkou nad 6 m zaručujú doplnkové háky stabilitu a odolnosť voči extrémnym poveternostným podmienkam

 

  • Signalizačné prvky

Zariadenie je možné po dohode s výrobcom brán doplniť o radar alebo semafor. Cenu jednotlivých priemyselných brán ovplyvňuje výber bezpečnostných prvkov a fakt, že sú vyrábané na mieru.

 

  • Tesniace kefy a lamela

Obidva tieto prvky sa používajú na zlepšenie izolačných vlastností brány, pričom lamela s gumovou tesniacou čepeľou vypĺňa priestor medzi bránou a nadpražím.

 

Na fóliové brány sa môžete spoľahnúť

 

  • Pružná konštrukcia

Bránová fólia je ľahká a neobsahuje žiadne pevné časti a to znamená bezpečnosť pre osoby pohybujúce sa v blízkosti, aj pre vozidlá prechádzajúce bránou.

 

  • Bezpečný pohon brány

Rýchlobežné brány sa používajú predovšetkým na miestach s vysokou intenzitou pohybu. Sú preto vybavené snímačom otáčok, ktorý zabezpečuje pomalý rozbeh a zastavenie brány.

 

  • Bezdrôtová detekcia prekážok

Do vodiacej lišty a spodnej hrany brány sa umiestňuje bezdrôtová detekcia prekážok, ktorá zamedzí nárazu brány do stojaceho vozidla alebo vysypaného nákladu.

 

  • Fungovanie brány pri výpadku prúdu  

K fóliovým bránam ponúka výrobca aj doplnkovú funkciu, ktorá zaisťuje úplne automatické alebo poloautomatické otvorenie brány aj v prípade výpadku prúdu.

 

Zaujíma Vás cena rolovacích brán a návrh konkrétneho riešenia? Ozvite sa nám  - naši vyškolení partneri Vám poskytnú všetky informácie vrátane cenovej ponuky.

 

www.minirol.sk

903 72 62 77 

info@minirol.sk