Vonkajšie rolety na okná patria k vhodnej výbave nízkoenergetických domovK jednej z hlavných predností vonkajších okenných roliet ale nesporne patrí aj úspora energie, ktorá funguje v zime aj v lete.

 

Investícia, ktorá sa vyplatí po celý rok

 

Vonkajšie rolety bez ohľadu na typ montáže (zaomietací box, montáž spolu s oknom, dodatočná inštalácia) netvoria tepelné mosty a znižujú náklady na klimatizáciu počas horúcich dní aj na kúrenie v zimných mesiacoch. To je možné vďaka vzduchovej kapse, ktorá sa tvorí medzi oknom a roletou. Vďaka nej sa v lete interiér zbytočne neprehrieva a teplota v miestnosti môže klesnúť až o 3 – 7 °C. Vaša celková úspora za energie tak môže dosiahnuť až 75 %.

 

Inteligentné ovládanie roliet vám ušetrí viac

 

Pre ešte efektívnejšie zaobchádzanie s energiami je možné k roletám zaobstarať časovač pre presné nastavenie času otvorenia a uzavretia roliet. Nielenže vás rolety ráno zobudia v konkrétny čas, ale tiež vpustia alebo obmedzia svit slnečného svetla do interiéru podľa vášho nastavenia zodpovedajúceho ročnej dobe a fáze dňa. Slnečný snímač vie, naopak, reagovať na aktuálny stav počasia a podľa toho rolety otvára alebo zatvára. A to aj bez vašej prítomnosti doma. Pri odchode do práce sa tak nemusíte rozhodovať, či máte na celý deň rolety spustiť.

 

Vonkajšie rolety na okná patria k vhodnej výbave nízkoenergetických domov

 

www.minirol.cz