Nemusíte mať žiadne obavy. Pre pokojný a ničím nerušený spánok nepotrebujete nadprirodzené schopnosti. O všetko potrebné sa postarajú predokenné rolety, ktoré vás nadchnú množstvom ďalších dôvodov. V prípade investície, akou je obstaranie vonkajšieho tienenia, je dôležité správne si vybrať výrobcu aj dodávateľa.

 

Vykúzlite si dokonalé zatemnenie spálne. Vieme, ako na to

 

A všade bola tma

Predokenná roleta a skladá z hliníkových alebo plastových lamiel, ktoré sa pohybujú v postranných vodiacich lištách, a navíjajú sa do roletového boxu. Lamely do seba perfektne zapadnú a tým vytvoria kompletné zatemnenie miestnosti. Pre kvalitný spánok bez svetla a hluku zvonku je to ideálne riešenie. Interval tienenia si môžete nastaviť na časovači tak, aby vás zrolovanie roliet do boxu zobudilo včas.

K ďalším vymoženostiam moderných vonkajších roliet patrí slnečný snímač, ktorý pri určitej intenzite slnečného žiarenia rolety vysunie z boxu alebo ich navinie späť.

 

Čo ešte rolety dokážu

Vonkajšie rolety predovšetkým skvele fungujú ako izolácia, ktorá v lete obmedzí prehrievanie interiéru a v zime zníži únik tepla z domu. A to všetko až o 30 %. Ďalším argumentom pre ich kúpu je ich odolnosť a očividná mohutnosť, ktorá môže odradiť nepozvaných hostí. K tomu navyše slúži aj ovládací dovolenkový program, ktorý počas vašej dlhšej neprítomnosti zabezpečí každodenné vytiahnutie roliet do boxu. Dom tak zvonku nebude pôsobiť opustene. Vonkajšie tienenie je tak odolné, že jednoducho ochráni aj vaše okná. A to pred vetrom, krúpami aj ostrým slnkom.

 

 

Vykúzlite si dokonalé zatemnenie spálne. Vieme, ako na to

 

Na rolety nie je nikdy neskoro

Dôležitá informácia na záver. Ak sa rozhodnete pre vonkajšie rolety, nemusíte sa báť, že bude problém s ich montážou. Napríklad rolety značky Minirol od výrobcu z Veľkej Bíteše môžete inštalovať pod fasádu počas stavby, súčasne s oknom alebo ich namontovať dodatočne na okno. Správna chvíľa pre kúpu vhodného tienenia je teda kedykoľvek.

 

 

Vykúzlite si dokonalé zatemnenie spálne. Vieme, ako na to