Vonkajšie omietky a obklady


Výrobca BAL SLOVAKIA, farby laky, lazúry, Žilina

Adresa:Černovská 1670/8, 010 08 Žilina
Telefón:041/5005 890, 41 500 5890, 91, 905 507 021
Kontaktná osoba:Zelenka
E-mail:bal@bal.sk
www:www.bal.sk
Ostatné kontakty:www.bal.sk/167-kontakty-vo-firme/
Predajné miesta:www.bal.sk/166-prehlad-predajcov/

Vonkajšie omietky a obklady - Materiály

Články

Sanačné omietky

Na zozname metód odvlhčenia stavieb nájdete často aj sanačné omietky. Tie však neodstránia príčiny vlhkosti, ale iba čiastočne a na obmedzenú dobu znižujú jej nežiadúce následky.

Sanačné omietky

Novinka - kolekcia drevo

Ďalším prírodným prvkom nášho sortimentu sa stáva DREVO. Kolekcia je zaradená do sekcie dekoračných obkladov a pozostáva z obkladového kameňa, betónovej dlažby a trávnikovej obruby. Celá kolekcia sa vyrába v jednom farebnom odtieni dubu.

Novinka - kolekcia drevo

Fasádne dosky s finálnou povrchovou úpravou

V dnešnej dobe nie je voľba fasády vôbec jednoduchá. Koniec koncov – na zahraničnom stavebnom trhu je množstvo rôznych firiem ponúkajúcich fasádne panely s rôznymi vlastnosťami aj technológiou montáže.

Fasádne dosky s finálnou povrchovou úpravou

Renovácia fasády vonkajšou tapetou

Tapetovanie, ako je známe, je vlastne najrýchlejšie, najlacnejšie a najjednoduchšie riešenie ako obnoviť starú stenu a darovať jej súčasne úplne nový vzhľad. Doteraz sa však využívalo výhradne v interiéri.

Renovácia fasády vonkajšou tapetou

Fasádna omietka a jej druhy

V súčasnosti patrí medzi najpoužívanejšie druhy omietok dvojvrstvová hladká vápenná omietka, ktorá sa používa najmä k rekonštrukciám starších domov. Vrchná vrstva musí byť hrubá asi 5 mm a jej povrch sa upravuje ryhovaním, škriabaním, otĺkaním...

Fasádna omietka a jej druhy

Aká má byť drevená fasáda?

Ak práve uvažujete nad obkladom fasády vášho domu, prečítajte si, čo by ste mali vedieť. Obklady z masívneho dreva sa vyrábajú v niekoľkých hrúbkach a ich najmenšia hrúbka...

Aká má byť drevená fasáda?

Fasádna farba

Druhy fasádnej farby sa delia na základe ich spojiva, ktorým tak ako v prípade fasádnych omietok, môžu byť minerály, akryláty či silikáty. V každom prípade však treba rozlišovať medzi pojmami fasádna omietka a fasádny náter.

Fasádna farba

Vonkajšia omietka

K najbežnejším spôsobom povrchových úprav fasád patria dodnes jednoznačne omietky, bez ohľadu na to, či ide o domy so zateplením alebo bez neho. Omietka spolu s obvodovou stenou, tvorí jednoliaty systém, preto treba pri kombinovaní materiálov dbať, ...

Vonkajšia omietka

Lícové tehly, kovové fasády & co

Patria na pohľad medzi najexkluzívnejšie a zároveň aj najkvalitnejšie. Nielenže sú vysokoodolné poveternostným vplyvom, ale vyžadujú takmer nulovú údržbu.

Lícové tehly, kovové fasády & co

Drevené fasády

Drevené obklady majú pri výstavbe rodinných domov na Slovensku už dlhoročnú tradíciu a patria medzi najstaršie používané materiály. Štruktúra tohto prírodného produktu dodáva stavbe nielen originálny šarm, ale zároveň veľmi pozitívne ovplyvňuje pohodu...

Drevené fasády

Termoizolačná omietka

Termoizolačné omietky nie sú tak účinné ako štandardné zatepľovacie systémy. Ak by ste chceli dosiahnuť efekt zateplenia ako pri použití 6 cm polystyrénu, museli by ste na obvodové steny naniesť minimálne 18 cm termoomietky.

Termoizolačná omietka

Ohybné obklady

Sú tenké flexibilné obklady do interiéru aj exteriéru. Ich tvarový aj farebný výraz je rôzny. Môže byť tehlový, imitácia skál, štrku a podobne. Pri imitácií skál je obklad už výroby narezaný na do seba zapadajúce kusy.

Ohybné obklady