Zámková dlažba


Zámková dlažba - Materiály

Články

Betónové obrubníky a stabilita zámkovej dlažby

Stabilitu zámkovej dlažby ovplyvňuje nielen kvalita jej podkladu, ale korektne osadené obrubníky, ktoré zabezpečia aby sa dlažba nerozchádzala.

Betónové obrubníky a stabilita zámkovej dlažby

Rezanie dlažby

Pri ukladaní dlažby sa často stane, že niektoré tvárnice budete musieť tvarovo alebo rozmerovo upraviť - narezať. Najvhodnejšími pomocníkmi sú v tomto prípade profesionálne rezačky alebo štiepačky na dlažbu, ktoré dlažobné kocky lámu pomocou tlaku.

Rezanie dlažby

Zatrávňovacia dlažba

Zámková dlažba má svoje špecifické druhy. Jedným z nich je zatrávňovacia dlažba. Pokládka zatrávňovacej alebo inak povedané vegetačnej dlažby, pripadá do úvahy na miestach, ktoré na jednej strane potrebujú slúžiť ako plochy spevnené, na strane veľká betón

Zatrávňovacia dlažba

Správny výber zámkovej dlažby

Ponuka zámkovej dlažby je veľmi široká a preto nie je zvláštne, že sa pri výbere zámkovej dlažby laickí zákazníci len ťažko orientujú a často o jej kúpe rozhodnú len podľa výšky jej cien.

Správny výber zámkovej dlažby

Kladenie zámkovej dlažby

Mnohí z nás si ešte dobre pamätajú časy, kedy jedinými dostupným materiálmi na spevňovanie okolia domu, ciest či chodníkov boli betón a asfalt. Primerane sme sa potešili tomu, keď sa nám spolu s rozrastajúcim sa trhom...

Kladenie zámkovej dlažby