Asfaltový strešný šindel KATEPAL

Finsky_asfaltovy_SBS_modifikovaný_stresny_sindel_ KATEPA.jpgSBS (styren-butadien-styren) modifikovaný bitúmen, je používaný k výrobe celého sortimentu fínskych strešných šindľov Katepal, a to pri všetkých typoch a tiež pri všetkom príslušenstve.

SBS modifikátor je vlastne syntetický kaučuk, ktorý je do bitúmenovej (asfaltovej) hmoty pridávaný k dosiahnutiu lepších vlastností asfaltových strešných šindľov Katepal.

SBS modifikovaný bitúmen je skutočný super materiál medzi strešnými šindľami, je jedinečný v porovnaní s tradičnými oxidovanými šindľami, pretože má lepšie vlastnosti a až dvojnásobnú životnosť. Preto výrobky z neho nazývame SuperKatepal.
Fínsky asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL Vysoká pevnosť v ohybe a zvýšená odolnosť proti natrhnutiuí

Asfaltové strešné šindle SuperKatepal majú výrazne vyššiu pevnosť v ohybe. Táto vlastnosť je nesmierne cenná, keď ide o riešenie detailov, zakrytie okrajov alebo hrebeňa strechy. Odolnosť strešných šindľov Katepal proti natrhnutiu klincom pri montáži je jasne vyššia než pri bežných oxidovaných materiáloch, pretože je vďaka SBS modifikátoru materiál šindľov omnoho pružnejší, a to aj pri nižších teplotách.
Fínsky asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL Veľmi pružný aj v chladných podmienkach

Strešné šindle SuperKatepal si zachovávajú pružnosť aj v chlade. To znamená menej poškodeného materiálu pri inštalácii za nižších teplôt, čo predlžuje sezónu pre pokrývanie
Fínsky asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL Materiál s dlhou životnosťou

SBS modifikovaný bitúmen je trvanlivý materiál s dlhou životnosťou a vylepšenou odolnosťou proti starnutiu. Vďaka modifikátoru SBS bitúmenová hmota lepšie reaguje na zmeny teplôt, o to menej pracuje a má tým aj vyššiu životnosť. Dobre znáša mechanické aj chemické zaťaženie. Skúsenosti z profesionálneho používania modifikovaného bitúmenu ukazujú, že vydrží viac než dvojnásobok doby v porovnaní so životnosťou krytiny z obyčajného bitúmenu.
Fínsky asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL Zvýšená adhézia krycieho posypu

Vzhľadom k tomu, že sú stredné vrstvy z SBS modifikovaného bitúmenu a zároveň je použité dostatočné množstvo tohto kvalitného SBS modifikovaného bitúmenu, drží posyp na strešných šindľoch SuperKatepal lepšie než kedykoľvek predtým a povrch je tak veľmi hladký a nedochádza k jeho odlupovaniu. Tým je dosiahnutá vyššia životnosť, lepšia farebnostná stabilita a zároveň je výrazne minimalizované riziko usadania lišajníkov oproti šindľom s drsnejšou štruktúrou posypu.
Fínsky asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL Jedinečný systém adhézie

Zaručuje strešnému šindľu Katepal vodotesnosť a dlhú životnosť aj v extrémnych podmienkach a vysokohorských oblastiach, pretože prešiel certifikovaním Nórskeho stavebného inštitútu (NBI) a môže sa tak pýšiť, že uspel v jednom z najtvrdších testov, a to NT BUILD 421, ktorý sa zaoberá skúmaním chovania strešných materiálov pri nárazoch pulzujúceho vetra v nadväznosti na zachovanie vodotesnosti a materiál je tak vystavovaný nárazom vetra až 42 metrov za sekundu.
Fínsky asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL Vynikajúca kvalita za rozumnou cenu

Asfaltový strešný šindeľ Katepal vyrobený z materiálu SuperKatepal sa dodáva vďaka rozsiahlym technickým inováciám vo výrobnom procese za cenu šindľov vyrobených z obyčajného oxidovaného bitúmenu.
Fínsky asfaltový SBS modifikovaný strešný šindeľ KATEPAL Životnosť striech so šindľami SuperKatepal z pohľadu výrobcu KATEPAL Oy

Výrobou strešných šindľov sa zaoberáme už od roku 1949, po túto dobu bezproblémovo slúžia našim užívateľom odborne položené strechy z fínskeho šindľa KATEPAL. Od roku 2005 sme navyše prešli pri výrobe všetkých typov šindľov na vývojom skvalitnený materiál a naše šindle SuperKatepal vyrábame z SBS modifikovaného bitúmenu v 1. triede kvality (EN 544). Na naše šindle tak garantujeme záruku 30 rokov a ich životnosť je odhadovaná na 50-60 rokov. Nedávame prázdne sľuby. Vyrábame overenú kvalitu

Výrobca PROKOM SR s.r.o.

Adresa:Galvaniho 2/a, 82104 Bratislava
Telefón:0911554666
Kontaktná osoba:Mgr. Soňa Gajdošová
E-mail:prokom@prokom-sr.sk
www:www.prokom-sr.sk

Fotogaléria

Mapa