Betónová strešná krytina alias betónová škridla

Betónová strešná krytina, ako sa dá usudzovať už z jej pomenovania, patrí medzi ťažké strešné krytiny. Tradícia jej výroby siaha až do 19. storočia a možno aj preto, je v súčasnosti veľmi populárnym riešením pre stabilnú a robustnú šikmú strechu.

 

Vlastnosti betónovej strešnej krytiny


Základnými surovinami pri výrobe betónovej strešnej krytiny sú kameň, piesok a voda. Betónová škridla sa vyrába ako ťahaná i lisovaná, zhotovuje sa v rôznych veľkostiach, s bočnou drážkou alebo bez alebo s pätkovým rebrovaním a ponúka sa teda v širokom sortimente.
Betónová škridla má výbornú pevnosť, čo sa prejaví najmä pri nepriazni počasia, akou sú krupobitie či prietrže mračien. Dobre odoláva aj mechanickému tlaku, nevadí jej nápor vetra alebo snehu. Je vysoko mrazuvzdorná a nízkonasiakavá.
Betónová strešná krytina sa ďalej vyznačuje nielen vynikajúcou tvarovou stálosťou, ale aj stálosťou farebnou a tiež dlhou životnosťou.


Výrobca BRAMAC - strechy, strešné systémy, Ivanka pri Nitre

Adresa:Mojmírovská cesta 9, 951 12 Ivanka pri Nitre
Telefón:037/6920 000
E-mail:infosk@bramac.com
www:www.bramac.sk
Bezplatná linka:0800 18 18 18

Betónová strešná krytina - Materiály

Články

Pálená versus betónová škridla

Ak chceme použiť na našu strechu ťažkú strešnú krytinu, zvyčajne sa rozhodujeme medzi pálenou (keramickou) škridlou a betónovou škridlou.

Pálená versus betónová škridla

O tepelnej a povrchovej úprave škridle

Aké procesy udávajú výsledný vzhľad a kvalitu škridle...

O tepelnej a povrchovej úprave škridle

Škridle a iné ťažké strešné krytiny

Rozhodovanie sa pre vhodný typ strechy je veľmi dôležitou záležitosťou a oplatí sa pri ňom konzultovať odborníkov. Strecha nemôže spĺňať len estetickú funkciu, ale najmä ochraňovať pred nepriazňou počasia.

Škridle a iné ťažké strešné krytiny

Masívna strecha - riešenie pre celoročné pohodlie

Najväčším problémom podkrovných priestorov pod šikmou strechou je ich nízka teplotná stabilita. Tá sa prejavuje najčastejšie zlou klímou vnútorného prostredia a rýchlym prehrievaním v letnom období.

Masívna strecha - riešenie pre celoročné pohodlie