Pálená (keramická) strešná krytina a jej výhody

Výrobky z pálenej hliny majú dlhú tradíciu a sú veľmi obľúbené. Popularitu si získali najmä svojou spoľahlivosťou a extrémnou odolnosťou.
Kvalitná pálená strešná krytina, nazývaná aj keramická, má výbornú mechanickú pevnosť, čo znamená, že bez problémov odoláva aj náporom vetra či zaťaženiu snehom.

Keramické škridle sa formujú a pália z hliny, ílu alebo z ďalších ílovitých materiálov, podiel hliny v íle však musí predstavovať 40-60%. Svojím zložením, spracovaním a výpalom, ktorý prebieha pri vysokých teplotách sa pálená strešná krytina stáva  ohňovzdornou a nehorľavou. Keramické škridle sa opracúvajú ťahaním a razením.


Pálená (keramická) škridla:
- prírodná
- povrchovo upravovaná

 

Čo sa farebnosti pálenej strešnej krytiny týka, jej prirodzená farba je určená podielom kovu, ktorý obsahuje základná výrobná surovina. Tmavočervený odtieň spôsobuje vysoký podiel hydroxidu železa, tmavohnedé sfarbenie zase podiel mangánu. Béžové sfarbenie hovorí o nízkom podiele železa a vysokom podiele vápnika.
Pálená strešná krytina môže byť však aj povrchovo upravená, prítomnosť kvalitných prírodných pigmentov však i v takomto prípade zaručuje materiálu vysokú farebnú stálosť.
Pálená krytina nepotrebuje žiadne dodatočné ošetrovanie, žiadne nátery, farbenie a ani čistenie. Šetrí tak vaše financie i čas.


Pálená (keramická) strešná krytina - Materiály

Články

Moderná plochá škridla Figaro 11 z Tondachu zabodovala

Škridla Figaro 11 získala Čestné uznanie veľtrhu Coneco 2016

Moderná plochá škridla Figaro 11 z Tondachu zabodovala

Využite zimu a dajte si poradiť akú strešnú krytinu si máte zvoliť

Novú strechu aj rekonštrukciu starej je najlepšie urobiť s TONDACHOM

Využite zimu a dajte si poradiť akú strešnú krytinu si máte zvoliť

Škridly TONDACH® sú zárukou, že sa zateplenie podkrovia neznehodnotí

Zatepľovacie príspevky sa netýkajú krytiny, ale zateplenia podkrovia áno

Škridly TONDACH®  sú zárukou, že sa zateplenie podkrovia neznehodnotí

Keramické škridly TONDACH®

Využite posledné 2 týždne akciových cien na zhodnotenie strechy

Keramické škridly TONDACH®

Betónová škridla

Betónová škridla je vďaka dlhodobému vývoju, používaniu nových technológií a modernizácií výroby aj po rokoch stále modernou strešnou krytinou.

Betónová škridla

Pálená škridla

Pálené škridle patria medzi stredne ťažké krytiny a dajú sa tak využiť takmer na všetky druhy striech. Odporúčajú sa hlavne pre strechy so sklonom od 22˚ do 40˚.

Pálená škridla