Rýchla voľba

Plechová strešná krytina

Plechové strešné krytiny (oceľové, hliníkové, cínové alebo medené) sú vhodné na pokrývanie plochých i šikmých striech novostavieb rodinných domov, tak ako aj na rekonštrukciu starších striech. Popri rodinných domoch možno plechovou strešnou krytinou pokrývať aj strechy priemyselných objektov a tiež sakrálnych stavieb.
Jej vynikajúce mechanické vlastnosti ju predurčujú aj do miest s extrémnymi klimatickými podmienkami. Hodí sa pre strechy pultové, sedlové i oblúkové, so sklonom väčším ako 12°. Niektoré druhy plechovej strešnej krytiny sú vhodné aj pre ploché strechy so sklonom 8-10°.
 

Výhody plechovej strešnej krytiny:

- nízka hmotnosť

- jednoduchá a rýchla montáž

- výber farieb

- nízka cena

- viacnásobná protikorózna ochrana

- výroba krytiny na mieru

- dlhá životnosť


Životnosť niektorých druhov plechovej strešnej krytiny je 50 a viac rokov, pretože sa dodáva povrchovo upravovaná, väčšinou pozinkovaná a poplastovaná. Takto upravený povrch, zaručuje streche nielen dlhú životnosť, ale tiež dodáva krytine efektný vzhľad a zaručuje 100% vodotesnosť a vysokú odolnosť proti povrchovému poškodeniu či UV žiareniu. Bez povrchovej úpravy sa zaobídu medená a zinková strešná krytina.
Plechová strešná krytina je šetrná voči životnému prostrediu a jej montáž je u väčšiny typov plechových striech veľmi jednoduchá a rýchla.


Plechová strešná krytina - Materiály

Články

Natierať či nenatierať strechy z pozinkovaného plechu

Pri ideálnych podmienkach by sa na prvý pohľad zdalo, že strecha z pozinkovaného plechu nepotrebuje žiaden povrchový náter. Nie je to však pravda.

Natierať či nenatierať strechy z pozinkovaného plechu

Povrchové úpravy plechových strešných krytín

Plechová strešná krytina má okrem iných vrstiev aj obojstrannú pozinkovanú vrstvu, ktorá poskytuje antikoróznu ochranu oceľovým materiálom. To, čo na strešné krytiny z plechu vplýva najviac, či už po stránke fyzikálnej...

Povrchové úpravy plechových strešných krytín

Ošetrenie a oprava plechovej strechy

Plechové strechy sú jednoducho všade okolo nás, na rodinných domoch, prístreškov, garážach a chatách. Ak máte šťastie a vaša strecha je vyrobená z hliníkového plechu, máte relatívny pokoj.

Ošetrenie a oprava plechovej strechy

Plechová strešná krytina

Zatiaľ čo pri nových strechách je voľba materiálu na ich realizáciu jednoduchšia, pri opravách starších striech je už jeho výber obmedzený. V prvom rade musíme totiž prihliadať na kvalitu starého krovu, na to aké znesie zaťaženie.

Plechová strešná krytina