Tehly Heluz

Vnútorné tehly
V systéme HELUZ nájdete taktiež nosné vnútorné tehly. Nosné tehlové bloky HELUZ sú určené pre murivo hrúbky 175, 200, 240 a 300 mm a okrem vnútorných stien sa využívajú taktiež ako nosná časť pre zatepľovací systém alebo vrstvené murivo s tepelným izolantom.
Ako všetky tehly HELUZ sú aj tehly pre vnútorné murivo vyrábané v jednotnom modulovom systéme. Tehly v brúsenom vyhotovení určené pre murovanie na tenkou škárou výrazne zvyšujú rýchlosť murovania, znižujú spotrebu malty a vlhkosť muriva a šetria váš čas aj peniaze.

Priečkovky
Hľadáte materiál na stavbu priečok, primurovky či murivo s izoláciou? Pozrite sa na priečkovky HELUZ! Vďaka brúsenému vyhotoveniu tehál a spájaniu na pero a drážku je murovanie priečok HELUZ rýchle, jednoduché a s nízkou spotrebou malty. Priečkovky HELUZ sú najlepším príkladom toho, že kvalitné murivo môže šetriť váš čas aj peniaze.


Vyrábame priečkovky pre murivo hrúbky 65, 80, 115,140 a 175 mm. Okrem samotných bytových priečok je možné tehlové bloky použiť taktiež ako primurovku tepelnej izolácie či v najširších variantoch ako súčasť vrstveného muriva v kombinácii s izolantom. Priečkovky HELUZ majú ale aj ďalšie výhody:

- jednoduché navrhovanie priečok v komplexnom systéme HELUZ
- styk zvislých škár na pero a drážku bez maltovania
- jednoduché a veľmi rýchle murovanie
- nízka spotreba malty
- vhodný keramický podklad pod omietku
- nízky difúzny odpor pri prestupe vodnej pary
- hygienická neškodnosť

 

Druhy tehál
- HELUZ FAMILY
- HELUZ STI
- HELUZ PLUS
- HELUZ P15


Fotogaléria

Mapa

Články

Najkomplexnejší tehlový systém na hrubú stavbu a jeho výhody

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. , najväčší český výrobca tehelných produktov, dodáva na trh komplexný systém na hrubú stavbu: tehly, stropy, komíny aj keramické preklady, vhodné na výstavbu energeticky úsporných rodinných, aj bytových domov.

Najkomplexnejší tehlový systém na hrubú stavbu a jeho výhody

Ako si správne vybrať tehlu na hrubú stavbu?

Pri nákupe stavebného materiálu zohráva dôležitú úlohu pri rozhodovaní aj cena. Niet sa čomu čudovať, veď stavba domu je o tisícoch položiek, a tak je bežné ceny porovnávať. Ako sa však rozhodnúť naozaj správne pri výbere tehly? Pohľad na cenovku nestačí.

Ako si správne vybrať tehlu na hrubú stavbu?

Keramické tehly HELUZ potvrdili svoju výnimočnosť

Keramické tehly HELUZ Family 50 2in1 potvrdili v záťažových skúškach svoju výnimočnosť

Keramické tehly HELUZ potvrdili svoju výnimočnosť

Leier rozširuje svoje investície výrobou brúsenej tehly

V tehelni spoločnosti LeierBaustoffe SK v Petrovanoch pri Prešove sa od augusta 2014 uvedie do prevádzky nová brúsiaca linka

Leier rozširuje svoje investície výrobou brúsenej tehly