Ako vylepšiť vzhľad balkóna a lodžie?

Vylepšiť vzhľad balkóna pomôže nová podlaha. Niekedy ani nemusíte vybúrať starú - na pevný povrch, ktorý nemusí byť rovný, sa dajú postaviť plastové terče a do nich zasunúť samonosné dlaždice alebo rošty pre montáž podlahy z dreva či drevoplastu (WPC). Vďaka tomu sa podlaha zvýši o niekoľko centimetrov.

 

Ako vylepšiť vzhľad balkóna a lodžie?

 

Overte si dopredu, či to nebude vadiť balkónovým dverám, ak sa otvárajú smerom von.

Nepotrebné veci z balkónu bez milosti vyhoďte a potrebné zrovnajte do úložných boxov. Predtým sa na panelákových balkónoch používali vonkajšie komody, tak prečo sa k tomu znova nevrátiť? Alebo si kúpte praktické lavice - dovnútra sa zmestia všetky (ne) potrebnosti a vy si na nich môžete posedieť. Z boku môžete pridať vreckár. Lavice sa dajú vybaviť tiež nástenným panelom, napríklad i s policami.

Jeden kvetináč osadený balkónovými druhmi a druhý bylinkami a do rohu dať ešte nádobu trebárs s oleandrom ...

 

Stačí málo, aby ste si pripadali ako v botanickej záhrade. Pestovať rastliny môžete aj na severne orientovanej strane, len treba na to myslieť pri nákupe vhodných druhov, ako sú napríklad fuchsie či begónie.

 

Sviečky v lampášoch potešia vás a ozdobia balkón. Alebo stavte na solárne osvetlenie. Nedodajú síce toľko svetla ako so zdrojom na elektrinu, ale postačia a navyše sú praktické; niektoré netreba ani pripevňovať na strop alebo k stene.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Osadenie doplnkového kotvenia lodžie či balkóna

 

Bezpečnosť závesného balkóna

 

Ďalšie zaujímavé články na tému Balkóny a lodžie

 

 

1.3.2017© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: goodshomedesign.com

Autor: Ivan Nôta