Drevo a kameň v kúpeľni na chalupe

S prírodným kameňom je možné veľmi pôsobivo kombinovať drevo. Obavy z použitia dreva v kúpeľni snáď už medzi väčšinou chalupárov rozptýlil celý rad publikovaných dobrých skúseností, z ktorých vyplýva, že dreva v kúpeľni sa nemusíte báť. Avšak za dodržania určitých zásad.

 

Drevo a kameň v kúpeľni na chalupe

 

 

Treba počítať s tým, že drevo bude v kúpeľni vystavené zvýšenému pôsobeniu vlhkosti. Či už ich použijete na podlahu alebo čiastočný obklad stien, je nutné vplyv vlhkosti čo najviac obmedziť jeho povrchovou úpravou. Nie je bezpodmienečne nutné používať drevo s hĺbkovou impregnáciou, ale bezpochyby tým nič nepokazíte.

 

Rozhodne však drevo veľmi starostlivo ošetrite olejom alebo špeciálnymi lakmi. K ošetreniu dreva v kúpeľni sa aj tak budete musieť čas od času vracať, pretože aj pri tej najlepšej povrchovej úprave bude vo vlhkom prostredí pracovať.

Použitie exotických driev s vysokou tvrdosťou, hustotou a so zvýšenou odolnosťou proti vlhku nie je takisto od veci a kúpeľni to takmer vo všetkých prípadoch pristane. V takom prípade je ale treba počítať s výrazným navýšením nákladov.

 

V kúpeľniach odborníci neodporúčajú kombinovať drevenú podlahu s podlahovým vykurovaním.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Drevo v kúpeľni

 

Sklenené obklady novej generácie v kúpeľni

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Materiály pre kúpeľňu

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: comfortoria.ru

Autor: Ivan Nôta