Skulpturálne prvky a výtvarné doplnky Hi-tech záhrady

V modernej záhrade by nemal chýbať skulptúra či socha, ktorá však nesmie byť gúčovitá. Sochy by mali byť vždy v súlade so štýlom záhrady. Výberom vhodného rastlinného materiálu môžeme vytvoriť pozadie, na ktorom umelecké dielo vynikne, alebo naopak splynie. Pozadie dotvárame ako po farebnej stránke, tak i podľa textúry. Pri výbere sôch sa vyhýbame gýčom, pretože tie záhrade uberajú na kráse.

 

Skulpturálne prvky a výtvarné doplnky Hi-tech záhrady

 

Môže to byť umelecky realistická socha, abstraktné výtvarné dielo, drobná plastika zvieratka pri jazierku, zoskupenie opracovaných kameňov v trávniku, no aj vlastnoručne vyrobený drevený prvok  alebo slnečné hodiny. Skulpturálne prvky sa odlišujú spracovaním – môžu byť klasické alebo abstraktné, i materiálom – kameň, keramika, drevo, kov, plast. Môžu pôsobiť výrazne, alebo nenápadne.

 

Skulpturálne prvky a výtvarné doplnky Hi-tech záhrady

 

Uvedomenie si farby je dôležité pri umiestňovaní prvku pred vegetačné pozadie. Ak chceme dosiahnuť viditeľnosť z diaľky, nemôže farebne ani svetlosťou splynúť s okolím.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Štýly záhrady a ich úpravy – I.časť

 

Malá záhrada - tipy pre zväčšenie

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Záhrada

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: sadrium.ru

Autor: Ivan Nôta