Suchý potok vo svahu

Suchý potok vo svahu sa v podstate veľmi nelíši od klasického kamenného potoka na rovine. Pripomína však viac kombináciu potoka a záhradnej skalky. Aj tu je dôležité mať správne upravené podložie. Pri tomto spôsobe treba zvažovať aj to, aké rastliny sa použijú. Vhodné sú napríklad rôznofarebné okrasné trávy.

 

Suchý potok vo svahu

 

Na upravený terén rozmiestnime veľké kamene, v tomto prípade je lepšie nevytvárať z nich lem, ale jednoducho ich rozložiť po stranách, prípadne aj do stredu (záleží od dĺžky potoka). Nezabúdajme kontrolovať, či je zachovaná línia potoka, aby konečný výsledok simuloval skutočný tok. Vnútro pozostáva zo štrku, malých ostrých a riečnych kamienkov.

 

Suchý potok vo svahu

 

Potok nemusí nutne predstavovať len jednu líniu, môžeme ho pokojnej rozvetviť. Pričom jednotlivé prúdy nemusia byť tvorené len kamienkami, ale pokojne sa dajú použiť aj šišky, prípadne mulčovacia kôra. Do potoka môžeme okrem kameňov a kamienkov zakomponovať aj rôzne drobné záhradné dekorácie, veľké mušle či dizajnové kvetináče z betónu a hypertufy, ktoré dokážu kraje koryta potoka spestriť a ozvláštniť. Na jednej strane okraja môžeme tiež vybudovať múrik, ktorý vysadíme nenáročnými druhmi (rozchodník a skalnica).

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Ako si vybudovať suchý potok – jedinečný prvok vašej záhrady

 

Dokončovacie práce pri stavbe záhradného vodopádu

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a tipy na tému Záhradné stavby

 

 

 

1.6.2017© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: www.dachnaya-zhizn.ru

Autor: Ivan Nôta