Trendové vane: materiály

Tradičné smaltované vane ustúpili do pozadia, no podľa predajcov v dohľadnej dobe nevymiznú z ponuky. Poďme si povedať viac o materiáloch, z ktorých sa vane vyrábajú.

 

Najrozšírenejší akrylát je veľmi obľúbený najmä pre svoju vysokú tvárnosť, preto sa atypicky tvarované vane vyrábajú najmä z neho. Povrch vane je príjemný a dokáže udržať vodu teplú dlhý čas, je však mäkký, a preto chúlostivý na poškriabanie.

 

Trendové vane: materiály

 

Ak sme už spomínali, smaltovaná liatina patrí k menej používaným materiálom. Jej nevýhodou je síce vysoká hmotnosť, napriek tomu však mnohí dávajú prednosť vaniam z liatiny pre ich obrovskú pevnosť a stabilitu. Smalt patrí k takmer nezničiteľným povrchom. Jeho výhodou je odolnosť proti akýmkoľvek kozmetickým kúpeľovým prísadám, odolá odlakovačom i farbám na vlasy. Smaltované vane sú známe tým, že sú pomerne hlučné, tento nedostatok sa však dá odstrániť integrovanou protihlukovou izoláciou.

 

Na voľne stojace vane sa používa najmä takzvaný liaty mramor, ktorý je príjemný, pevný a udržuje kúpeľ dlhú dobu teplý.

 

Kompozitné materiály nájdete buď ako exkluzívnu zmes kremeňa a akrylu, ktorá vyniká tvrdosťou typickou pre kremeň a príjemnou teplotou plus hladkosťou akrylu či ako umelý kameň.  Samozrejme predstavujú drahšiu voľbu. Sú obľúbené nielen pre svoju tvárnosť a teplý povrch, ale aj výbornú odolnosť - nielen proti poškriabaniu, ale tiež vodnému kameňu a špine. Ľahko sa udržujú. Len je tu potrebné počítať s vyššou cenou.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Renovácia vane

 

Údržba a oprava batérie - aby boli vaše batérie stále ako nové

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Sanita,vane, umývadlá

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: designmyhome.ru

Autor: Ivan Nôta