Umývačka riadu stále nie je bežnou súčasťou všetkých domácností, pritom šetrí nielen vaše peniaze, ale aj váš čas. V tomto článku nájdete desať hlavných dôvodov, prečo o jej kúpe začať vážne uvažovať.

 

10 dôvodov, prečo si zaobstarať umývačku riadu

 

 

Ušetrí váš čas

 

Ručné umývanie riadu je nevďačný úloha, ktorá zaberie veľa času a rozhodne sa nedá považovať za obľúbenú činnosť. Vloženie riadu do umývačky zaberie len pár minút, rovnako ako jeho vytiahnutie a odpratanie. Iste si viete predstaviť zábavnejšie činnosti, ktorými sa doma zaoberať.

 

Tip: Ak chcete vedieť viac o umývačkách riadu, prečítajte si článok: S umývačkou riadu nemôžete šliapnuť vedľa

 

Sporíte peniaze

 

Podľa štatistík je umývanie riadu až o 40% lacnejšie, než umývanie v dreze. Umývačka ohrieva len potrebné množstvo vody a nevzniká tak žiadna tepelná strata. Nešetríte teda iba váš čas, ale aj energie, teda peniaze.

 

Spotrebujete menej vody

 

Umývačka riadu spotrebuje iba štvrtinu vody, ktorú použijete pri umývaní v dreze. Optimálna spotreba s umývačkou nepresiahne dvanásť litrov, čo je oproti priemerným štyridsiatich litrom na ručné umývanie značná úspora a jeden z hlavných argumentov, prečo si umývačku zaobstarať.

 

Tip: Pozrite sa na moderné a úsporné umývačky riadu s funkciou Smartflex od výrobcu Gorenje. Plne kvalifikované, aby urobili prácu za vás.

 

Neničíte si ruky

 

Saponáty sú k pokožke veľmi agresívne a aj s použitím rukavíc svoje ruky rozhodne nešetríte. S umývačkou riadu sa tiež pri umývaní nikdy neporežú, nezlomíte si necht a vylúčite všetky ďalšie možné zranenia.

 

Nemusíte utierať riady

 

Utieranie riadu nemá rád nikto, avšak ak necháte riad iba oschnúť pri dreze, zostanú na ňom zaschnuté nevzhľadné kvapky. Práve tejto starosti vás umývačka zbaví, pretože nielen umýva, ale aj suší. Ak zvolíte vhodný umývací program, vyberiete z nej riad dokonale lesklý a to bez námahy.

 

10 dôvodov, prečo si zaobstarať umývačku riadu

 

Riad je lepšie umytý

 

Riad z umývačky je lepšie umytý než od vás, pretože sa používa oveľa teplejšia voda, než akú znesú vaše ruky. Kým bežná teplota vody používaná pri umývaní v drezu je zhruba štyridsať stupňov, umývačky bežne používajú vodu teploty až osemdesiat stupňov. Dosiahnete tak teda oveľa lepší výsledok.

 

Umývačka dezinfikuje

 

Práve vďaka možnosti použitia veľmi horúcej vody je umývačka riadu skvelým prostriedkom na dezinfekciu riadu. Umývanie nad teplotu sedemdesiatich stupňov už má sterilizačný účinok, pri ktorom sa dajú dezinfikovať napríklad aj detské fľaštičky a iný riad. Zvlášť, ak máte doma deti, alebo zvieratá, túto výhodu veľmi oceníte.

 

Zaujímavosť: Ak zvolíte energeticky úsporný program, môžete umývaním v umývačke ušetriť až 60% energie, 50% vody a 75% času.

 

Budete mať stále upratané

 

Veľkou výhodou umývačky riadu je praktická možnosť ukladania špinavého riadu pred samotným umývaním. Na dreze sa vám teda nebude povaľovať žiaden riad, ale bude elegantne ukrytý vo vnútri umývačky. Kuchyňa tak bude stále dokonale uprataná.

 

Nemusíte byť doma

 

K ďalším výhodám patrí, že umývačka pracuje, aj keď ste práve v práci alebo kdekoľvek inde. Navyše vyplaveniu kuchyne alebo susedov sa báť nemusíte. Snáď všetky typy majú poistku proti nechcenému vytečeniu vody. Pri poruche sa zavrie prívod vody, a to aj keď spotrebič nie je práve zapnutý.

 

Tip: Vaša nová umývačka môže byť elegantne skrytá v kuchynskej linke a ani o nej nebudete vedieť. Pozrite si vstavané umývačky riadu od výrobcu Mora.

 

Umývačka riadu sa nesťažuje

 

Iste poznáte hádky v domácnosti kvôli dlho neumytému riadu. Večná téma, kto bude umývať a kto utierať, s obstaraním umývačky riadu okamžite odpadne a vo vašej kuchyni zavládne opäť pokoj a pohoda.