Diamantové kotúče NORTON Clipper: spoľahlivý výkon a dlhá životnosťPre rezanie najrôznejších materiálov, ako je asfalt, betón a rôzne obklady a dlažby potrebujeme vhodný diamantový kotúč, ktorý sa postará o perfektný rez a dlho vydrží. Stávkou na istotu sú kotúče renomovanej luxemburskej značky NORTON Clipper, ktorí ponúkajú multifunkčné kotúče vhodné na takmer všetky materiály, špeciálne tiché kotúče alebo tiež špecializované kotúče na špecifické materiály.

 

Jeden multifunkčný kotúč pre rôzne materiály

 

Značka NORTON Clipper s viac ako 125-ročnou tradíciou v oblasti diamantového rezania a brúsenia vyvíja najrôznejšie diamantové kotúče pre optimálny rezný výkon. Jedným z najobľúbenejších patentov tejto značky je multifunkčný kotúč 4x4 Explorer+, ktorý môžete použiť na väčšinu materiálov ako je betón, železobetón, žula, pieskovec, asfalt či zámková dlažba, šamot a oceľ do 5 mm. Kotúč tak nemusíte zakaždým vymieňať, ak pracujete s viacerými materiálmi.

 

Vďaka inovatívnej špecifikácii segmentu navyše reže o 40 % rýchlejšie ako štandardné kotúče, šetrí náklady a čas a má porovnateľne dlhšiu životnosť. S kotúčom sa vám bude rezať pohodlne – vďaka lichobežníkovému tvaru segmentu a obvodovým drážkam elipsovitého tvaru znižuje razy a vibrácie pri rezaniu. Kotúč sa vyrába v priemeroch od 115 mm do 450 mm.

 

Tiché kotúče do obývaných zón

 

Hluk, ktorý diamantové kotúče pri rezaniu vydávajú, často obmedzuje možnosť práce v obývaných zónach. Práve do týchto miest je určený diamantový kotúč so zníženou hlučnosťou NORTON Clipper Silencio, u ktorého je hluk vďaka sendvičovej štruktúre oceľového nosiča redukovaný až o 25 dB. Zníženie hluku je dosiahnuté aj vďaka patentovanej technológii, ktorá zabraňuje prúdeniu vzduchu medzi jednotlivými drážkami. Kotúč tak nevydáva nepríjemný hvízdavý zvuk a pritom reže precízne a rýchlo. Vďaka vysokému segmentu má rovnako predĺženú životnosť. Vyrába sa v priemeroch od 230 do 500 mm.

 

Špeciálne kotúče pre každý materiál

 

V prípade, že režete stále rovnaký materiál, oplatí sa vám obstaranie špeciálne určeného diamantového kotúča, ktorý si vyberiete v jednoduchej tabuľke podľa materiálu, stroje, technológie výroby a rezu. Značka Norton Clipper dlhodobo vyvíja celý rad technologických patentov na zloženie diamantových segmentov jednotlivých kotúčov pre optimálny a čo najrýchlejší rez a zároveň čo najdlhšiu životnosť. Kvalitné kotúče tejto pokrokovej značky zaobstaráte u autorizovaného predajcu s 25-ročnou tradíciou Manek stavební stroje.