Bez elektrocentrály, náhradného zdroja energie, sa nezaobídeme na stavbách, vo firmách, ale aj na chate a v domácnosti. Pri jej výbere preto medzi najdôležitejšie parametre patrí hlavne spoľahlivosť a výkonnosť. A to práve značka Honda spĺňa - opiera sa o spoľahlivý štvortaktný benzínový motor a celý rad technických inovácií.

elektrocentrála

 

Elektrocentrály sa používajú tam, kde nie je prístup k elektrickej energii, na stavbách či trebárs v poľnohospodárskych prevádzkach. Zároveň sú ale tiež dôležitým záložným zdrojom vo firmách, vo výťahových systémoch, systémoch záchranných zložiek a tiež v rodinných domoch. V prípade výpadku si preto musíme byť istí, že sa na elektrocentrálu môžeme spoľahnúť.

 

Japonská značka HONDA je známa výrobou samostatných motorov, na ktoré spolieha aj množstvo iných výrobcov. Niet preto divu, že aj elektrocentrály od tejto značky predstavujú špičku na trhu. Medzi výrobky od Hondy nájdete ucelenú radu elektrocentrál pre profesionálne aj súkromné ​​použitie. Elektrocentrály sú vybavené štvortaktovými benzínovými motormi, ktoré sú testované aj pre tie najnáročnejšie prevádzkové podmienky.

 

Jednofázové a trojfázové elektrocentrály

 

Pre napájanie bežného stavebného náradia a menších spotrebičov, osvetlenia či trebárs počítačov si vystačíte s jednofázovými elektrocentrálami, ak sa však chystáte na trojfázové spotrebiče, ako sú cirkuláre, miešačky, výkonnejšie čerpadlá a najrôznejšie profesionálne píly, kúpte si trojfázovú elektrocentrálu. HONDA dodáva aj elektrocentrály so zabudovanou zváračkou.

 

elektrocentralyO citlivú elektroniku sa nemusíte báť

 

U väčšiny elektrocentrál pre bežné použitie je výstupné napätie regulované pomocou kampaudního trafa (kapacitný regulácia napätia). Pre spotrebiče citlivé na kolísanie napätia, ako sú počítače, meracie prístroje a citlivú elektroniku, vyberte elektrocentrálu s reguláciou napätia AVR, ktorá udržuje výstupné napätie v rozsahu + - 0,5%.

 

Automatický štart do náročných prevádzok

 

Pre zálohovanie firiem, kancelárií, výťahov či skladov značka HONDA vyrába záložné zdroje s automatickým štartom, ktoré v prípade výpadku prúdu behom chvíľky automaticky naskočí. Stroj navyše bezobslužené štarty pravidelne testuje, takže v prípade výpadku nemôže dôjsť k poruche.

 

Ochrana proti hluku a dostupný servis

 

HONDA vyrába tiež špeciálne odhlučnené jednofázové elektrocentrály radu GENE21 s digitálnym AVR. Elektrocentrály sa používajú v prestretie, kde je nadmerný hluk nevhodný alebo pre zvýšenie vášho komfortu. Hojne sa využívajú v zástavbách firemných, športových alebo rekreačných áut, v chatových oblastiach alebo ako ľahko prenosný zdroj energie.

Popredný svetový výrobca motorov a elektrocentrál ponúka vždy dostupný autorizovaný servis a náhradné diely.