Vylepšenie svietivosti týchto zdrojov otvorilo novú možnosť vhodného osvetlenia interiéru, pri zanedbateľnej spotrebe elektrickej energie. Životnosť LED diód sa počíta na 50 000 u niektorých až na 100 000 hodín a ich poruchovosť sa, vďaka zdokonalenému chladeniu, takmer rovná nule.
 
Led osvetlenie
 
Vyrábané sú v 4 základných farbách, červenej, modrej, zelenej a bielej, ktorá navyše existuje v 2 tónoch - studenom a teplom. Pomocou počítačového programu, ktorý je schopný tieto základné farby miešať, je možné získať až 16 miliónov rôznych farieb. Využitím časovača je možné meniť ich kombinácie a samozrejme aj intenzitu.
 

LED osvetlenie

diódami sa využíva na elektrických spotrebičoch alebo nábytku, hlavne na miestach a plochách, kde popri estetickom význame spĺňajú aj funkciu zvýšeného osvetlenia. Podobné je aj ich využitie priamo v interiéri, napríklad ako navigačné svetlá.
 
Led osvetlenie
 
Na trhu sa nachádzajú lišty, káble a moduly, ktorú sa jednoducho dajú zapustiť do podláh, alebo zabudovať do podhľadov, kuchynských liniek a podobne. Skryť sa dajú napríklad aj za matné sklo.
Hitom sú takzvané LED panely, ktoré sa uplatňujú v interiérovom dizajne ako veľmi zaujímavé a estetické svietidlá.
 
 
Mohlo by vás tiež zaujať:
 
 
 
 

 

2008 © Weby Group

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: jelektrik.by, vk.com