rekonštrukcia plotuŽivotnosť kvalitne pozinkovaného kovaného plotu sa odhaduje približne na 20 rokov. Rozdiel v životnosti hrá, samozrejme, v prvom rade kvalita konštrukcie a povrchovej úpravy a v druhom rade prostredie, v ktorom plot stojí. Na vidieku môže kovaný plot slúžiť v plnej kráse aj 3 -4 desaťročia, zatiaľ čo v meste pôsobením znečisteného vzduchu a kyslých dažďov, podľahne jeho povrch korózii omnoho skôr.

 

Ak je kovaný plot už poznačený zubom času, bežne povrchové úpravy vám veľmi nepostačia, o to viac, ak je váš plot členitý, s mnohými kovanými ornamentmi. Je pravdepodobné, že nanášanie odhrdzovačov alebo náterov, určených na nanášanie priamo na hrdzu, neprinesie ani zďaleka požadovaný výsledok.

 

Aby ste predišli zbytočne vyhodeným peniazom a stratenému času, zvoľte dlhodobé riešenie. Plot zverte do rúk odborníkov, ktorí pieskovaním odstránia vrstvu starého náteru a kov nanovo pozinkujú. Takto upravený kovaný plot je potrebné ešte ošetriť kvalitnou farbou alebo práškovaním, ktoré zabezpečí nielen odolnosť povrchu proti počasiu, ale dodá povrchu vysoko dekoratívny vzhľad.  

 

 

 

 

 

Ďalšie články, rady a tipy

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk