1.jpgZnačka Husqvarna sa vo svojom širokom spektre stavebných strojov (Husqvarna Construction) tradične zameriava aj na výrobu rozbrusovacích píl, ktoré si získali obľubu a uznanie po celom svete. Značka ponúka najširší výber modelov a súčasne neustále vyvíja nové technológie pre čo najkomfortnejšie prácu - pre znižovanie prašnosti, spotreby paliva aj emisie výfukových plynov. Aké majú rozbrusovacie píly Husqvarna výhody?

 

Rozbrusovačky majú na rozdiel od uhlových brúsok väčší kotúč, výkon i reznú kapacitu. Značka Husqvarna ich vyrába v štyroch variantoch, s benzínovým, elektrickým, hydraulickým a pneumatickým pohonom. Pri každom type pohonu sledujeme výkon a hmotnosť - s ľahkými pílami sa ľahko reže, ale robustnejšia píly sú často efektívnejšie.

 

Elektrické rozbrusovacie píly majú nižší výkon, ale sú tichšie, ľahké a hodí sa aj pre rezanie do interiéru. Hydraulické píly sú výkonné a spoľahlivé, o niečo horšie sa s nimi manipuluje a potrebujete k nim externý zdroj energie - hydraulický agregát. Ďalšie variant, pneumatické píly, sa pýši najvyššou bezpečnosťou, vysokým výkonom a nízkou hmotnosťou. Na druhú stranu sú ale drahšie na prevádzku, pretože k nim potrebujete ako kompresor, tak naftu.

 

Benzínové píly kombinujú všetky výhody

 

Štvrtou variantom sú v stavebníctve najpoužívanejšie benzínové rozbrusovací píly, ktoré majú tak trochu od všetkého - ľahko sa s nimi manipuluje, sú výkonné a vďaka novému filtru vzduchu so špeciálnou membránou nie je ani príliš zložitá údržba. Filtračná vložka sa nečistí, tlakový vzduch by mohol membránu poškodiť, ale v prípade potreby ho jednoducho vymeníte za nový, cenovo dostupný filter.

Spoločnosť Husqvarna je svetovým výrobcom s najširším výberom rozbrusovacích píl. Najčastejšie sa jedná o stavebné píly vybavené diamantovým kotúčom, s ktorými narežete väčšinu stavebných materiálov od betónu až liatinu či živici. Možno s nimi rezať betónové obrubníky, potrubia, vyrezávať menšie vysprávky na ceste. Používajú sa aj pre delenie oceľových konštrukcií a koľajníc.

Ak potrebujete vyrezať presné pravouhlé stavebné otvory alebo hľadáte pílu s väčšou hĺbkou rezu (štandardne na 15 cm), potom Husqvarna ponúka rad špeciálnych píl. Medzi nimi reťazovú pílu K970 CHAIN ​​vybavenú diamantovým reťazou (hĺbka rezu 390mm), prstencovú pílu K970 RING (hĺbka rezu 260mm) alebo pílu s najhlbším prierezom K760 Cut-n-Break (hĺbka rezu 400mm).

 

 

Rozbrusovacie píly Husqvarna

 

 

Technológie, ktoré uľahčia prácu

 

Značka Husqvarna neustále pracuje na tom, aby jej výrobky boli čo najvýkonnejšie, ale zároveň pre užívateľov čo najpríjemnejšie. Rozbrusovací píly sú vybavené modernými technológiami, ako je SmartCarbTM, karburátor, ktorý automaticky pripravuje zmes paliva a vzduchu, aby pri rezaní nedochádzalo k znižovaniu výkonu motora. Okrem toho tiež táto technológia znižuje spotrebu paliva aj emisie výfukových plynov.

 

Ďalšie technológií je vzduchová filtrácia Active AirFiltrationTM, sústava troch filtrov, pre kvalitné filtráciu a dlhodobo bezproblémový chod, alebo poloautomatický systém SmartTension ™ pre veľmi ľahké napínanie remeňa - tento systém umožňuje optimálny prenos výkonu, minimálne opotrebenie a maximálnu životnosť remeňa.

 

Dostupný servis

 

Výhodou výrobkov od Husqvarny je tiež dostupnosť náhradných dielov a záručného a pozáručných servisu. O odborný predaj a autorizovaný servis sa postará napríklad spoločnosť Manek stavebné stroje spol. s r.o.