drvic odpadkovChcete predísť vynášaniu „voňavých“ odpadových košov z vašej kuchyne a nie ste ani fanda kontajnerov, okolo ktorých v lete poletujú roje nepríjemného hmyzu?

 

Predstavujeme vám riešenie, ktoré vás odbremení nielen o každodenného vynášania „smetného“ koša, ale aj od večného upratovania zvyškov a odpadu, či už pri príprave jedál alebo po ich konzumácii. Prichádza totiž drvič kuchynského odpadu.

 

 

Ako funguje drvič kuchynského odpadu?

 

Drvič je zariadenie, ktoré sa inštaluje pod kuchynský drez a je tak viac ako nenápadné, keďže pri svojich nenahraditeľných službách nezaberá až toľko miesta. Drvič dokáže zvyšky jedál a iný biologický odpad ako napr. šupky z ovocia a zeleniny (aj škrupiny z orechov alebo kôstky), zvyšky potravín či dokonca kuracie kosti a vaječné škrupiny, rozsekať a rozdrviť približne na veľkosť ryžového zrnka a tieto sa potom spolu s použitou vodou vyplavujú do kanalizácie.

 

 

2.jpgPostup pri drvení je skutočne jednoduchý. Do umývadla pustíte studenú vodu a vypínačom na stene alebo diaľkovým ovládaním zapnete drvič. Potom do drezu nahádžete odpadky, ktorých sa chcete zbaviť a necháte drvič pracovať. Z výlevky prepadnú odpadky na rotujúci tanier drviča, kde budú posekané a studená voda ich nakoniec spláchne do už spomínanej kanalizácie. Pozor, vždy je nutné používať studenú vodu, teplá alebo horúca by totiž rozpúšťala tuky, čo je pri procese drvenia nežiadúce.

 

Pri triedení odpadu a jeho nakladaniu do drezu je však potrebné dávať pozor, aby sa do drviča nedostali nevhodné materiály, ktoré by mohli drvič nielen poškodiť, ale dokonca ho celkom vyradiť z činnosti. Medzi také patria najmä textílie, sklo, kov, plasty a tak isto aj igelitové vrecká.

 

Drviče kuchynského odpadu majú schopnosť sami sa čistiť, takže nevyžadujú zvýšenú starostlivosť.

Ak nežijete v rodinnom dome so záhradkou na ktorej si pripravujete kompost, je pre vás drvič odpadu ideálnym riešením a ušetrí vám nielen kopec práce, ale i času.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Aký je dizajn modernej kuchyne?

 

Pekná kuchyňa oblých tvarov

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a nápady na tému Zariaďujeme kuchyňu

 

© Weby Group

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.sparen-ab-werk.de, www.oeskerkuechentechnik.de