Plánovanie rozmiestnenia kuchyne je zrejme pre každú gazdinku príjemnou udalosťou. Väčšine z nás  v tomto prípade vôbec nezáleží na tom, či sa jedná o malú alebo veľkú, priestrannú miestnosť. Podstatné je, že nás očakáva niečo nové a určite pekné a praktické.

 

Rozmiestnenie kuchyne

 

Ak sa však rozhodneme plánovať kuchyňu bez porady s odborníkom, mali by sme ovládať niekoľko základných pravidiel. Bez ich dodržania by sa mohlo stať, že nám nová kuchyňa neprinesie očakávanú spokojnosť. Pekné, totiž nie vždy znamená praktické.

 

Rozmiestnenie kuchyne v podkroví

 

Zásady ergonómie by nám totiž mali zaručiť, že pracovné zóny v kuchyni budú usporiadané tak, aby práca v nej bola pohodlná a aby sme všetko potrebné mali po ruke.

 

Rozmiestnenie kuchyne

 

 

Ako začať?

V prvom rade by sme si mali miestnosť vymerať a načrtnúť. Pre správny návrh rozmiestnenia kuchyne je podstatná nielen vzdialenosť medzi stenami, to znamená dĺžka a šírka kuchyne, ale i vzdialenosti od rohov po okná i dvere. Nemenej podstatná je aj výška miestnosti, teda vzdialenosť podlahy a stropy. Na plánik si nesmieme zabudnúť naznačiť aj umiestnenie radiátorov a trubiek prechádzajúcich miestnosťou, poprípade výčnelkov, ktoré sa v miestnosti nachádzajú.

 

Rozmiestnenie kuchyne

 

Zmerať musíme aj šírku dverí, podstatný je aj smer, kam sa otvárajú.  Podobne tak musíme zaznačiť aj šírku okien a to nielen od podlahy, ale aj od stropu a tiež z rohov miestnosti. Dôležité totiž je, aby sme ich mohli pohodlne otvárať a nič im nebránilo v ich funkčnosti.  Na plániku by mali byť zaznačené aj prípojky na plyn, vodu a celkom určite nesmú chýbať ani náčrt umiestnenia elektrických zásuviek a tiež vypínačov.

 

 

Rozmiestnenie kuchyneRozmiestnenie kuchyne a jej zón

Ak sme si všetko správne zmerali, musíme si v ďalšom kroku kuchyňu rozdeliť na 3 pracovné zóny a to zónu pre:

1. varenie

2. umývanie riadu

3. skladovanie potravín

 

V zóne určenej na varenie sa samozrejme musí nachádzať sporák alebo varná doska, v umývacej zóne dres a odkvapkávacia doska, no a na ukladanie potravín využívame zvyčajne chladničku, mrazničku a potravinovú skriňu.

 

Ak chceme, aby sme sa v kuchyni pri každodennej práci veľa nenaohýbali a nenabehali, musíme popremýšľať nad tým, čo teda potrebujeme mať najbližšie a takpovediac najviac po ruke.

 

V umývacej pracovnej zóne sa, samozrejme, mal nachádzať drez a umývačka riadu, ak ju do kuchyne plánujete zaradiť. Drez a umývačka by mali stáť vedľa seba, by ste si zabezpečeli čo najkratšiu cestu pri ukladaní riadu.

 

No a v zóne pre skladovanie potravín by mala svoje miesto mať nielen chladnička, ale aj dostatočne veľká potravinová skrina, najlepšie s praktickým výsuvom. Tieto tri zóny by mali vo vašej kuchyni tvoriť tzv. pracovný trojuholník. V kuchyniach tvaru I, ktoré sú najčastiejším riešením v malých kuchyniach, sa samozrejme všetky zóny, nazývané aj pracovné centrá, budú nachádzať na jednej priamke. 

 

Ak však máte veľkú kuchyňu, môžete zvážiť aj takéto praktické a odvážne umiestnenie drezu...

 

 

jkuhnya.ru  

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Moderná kuchyňa dnes

 

Aký dizajn modernej kuchyne?

 

Ďalšie zaujímavé články na tému Zariaďujeme kuchyňu

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.amazingdecoration.net, www.kuechen-lahde.de, www.aquamaniya.ru, www.remontbp.com, www.dd-space.com, www.deavita.fr, www.jkuhnya.ru