Spoločnosť Guardian Glass predstavila kalkulačku výkonu, digitálny nástroj, ktorý pomáha zákazníkom zvoliť si vhodný typ zasklenia.

 

Kalkulačka výkonu, vytvorená technickým tímom spoločnosti Guardian v rámci softvérovej rady Guardian Glass Analytics, ktorá je voľne dostupná, vypočítava svetelný a energetický výkon akéhokoľvek skla od spoločnosti Guardian®, či už sa používa ako jednotabuľové sklo alebo v kombinácii rôznych typov a hrúbok dvojitého alebo trojitého izolačného skla.

 

Kalkulačka výkonu od spoločnosti Guardian bola certifikovaná notifikovaným orgánom KIWA v súvislosti s presnosťou výpočtu podľa EN410 a EN673. Údaje pre výpočet boli prevzaté z certifikovaných hodnôt s cieľom zabezpečiť spoľahlivosť generovaných dát pre použitie pri navrhovaní budov a pri stavebných prácach.

 

Kalkulačka výkonu má množstvo vlastností a výhod. Program ponúka každému používateľovi personalizovaný priestor, v ktorom si môže vytvárať projekty, uchovávať príslušné výpočty, ukladať výsledky v PDF formáte a zdieľať dátové hárky s ostatnými členmi projektového tímu. Zákazníci spoločnosti Guardian môžu integrovať certifikované výsledky výpočtov do svojho konečného vyhlásenia o výkone IGU, pripraveného v spolupráci so spoločnosťou Guardian glass.

 

Andreas Behrends, manažér výkonu a certifikácie produktov pre spoločnosti Guardian Glass v Európe, pri predstavovaní novej kalkulačky výkonu od spoločnosti Guardian povedal: „Našim zákazníkom sme 14 rokov ponúkali offline verziu, ktorú odborníci v zasklievaní pokladali za dôležitý podporný nástroj. Prechod od offline k online verzii je veľký krok vpred a nový názov tomu zodpovedá. Odborníci, ktorí tento nástroj používajú, si teraz môžu byť istí, že majú prístup k najnovším údajom a nemusia si robiť starosti s tým, že by  systémy firewall bránili automatickým aktualizáciám. Táto nová online platforma nám navyše umožní v budúcnosti vytvárať nové funkcie.“

 

Dostupnosť kalkulačky výkonu od spoločnosti Guardian na internete zabezpečuje, že všetky údaje sú neustále plne aktualizované. Nahrádza staršiu offline verziu programu, ktorý sa nazýval Guardian Configurator.

 

Nová online kalkulačka výkonu od spoločnosti Guardian je dostupná bezplatne na základe registrácie. Pre viac informácií kliknite sem: www.sunguardglass.com.