Určite to nie je jednoduché rozhodovanie. Veď výber správneho projektu rodinného domu ovplyvní váš život, respektíve to, či sa vám bude dobre bývať! Preto k výberu nepristupujte unáhlene. Poriadne si všetko premyslite a nechajte si poradiť. K dobrému rozhodnutiu vám môžu pomôcť aj nasledujúce rady.

 

Ako na výber projektu rodinného domu?

 

Nechajte si pomôcť od odborníka

 

Sú veci, s ktorými si jednoducho sami neporadíte. Jednou z nich je aj výber projektu tak, aby spĺňal všetky vaše požiadavky. A zároveň, aby vás v budúcnosti vo vašom dome nič neprekvapilo a boli ste stopercentne spokojní. Preto je ideálne, ak si pri výbere projektu necháte poradiť od odborníka, ktorý sa v problematike orientuje. Samozrejme, vďaka odborným radám a konzultáciám s projektantom alebo architektom je možné vybraný projekt aj prispôsobiť vašim požiadavkám.  

 

Ako na výber projektu rodinného domu?

 

Projekt verzus pozemok

 

Najprv projekt a potom pozemok, alebo naopak? Ako je to správne? Ideálne je zosúladenie. Ako to myslíme? Vybraný projekt musí jednoznačne rešpektovať danosti konkrétneho pozemku. Takže ak už pozemok máte, musíte sa zamerať na projekty rodinných domov, ktoré ho rešpektujú. A naopak, ak pozemok nemáte, no vybrali ste si vysnívaný projekt, potom sa budete musieť poohliadnuť po vhodnom pozemku. Všetko teda závisí od vašej situácie. V každom prípade ale pamätajte, že vybraný projekt musí rešpektovať pozemok a naopak.

 

Čo od domu očakávate?

 

Len vy viete, aký dom chcete. A úlohou projektanta je pomôcť vám vybrať projekty rodinných domov, ktoré budú vašim požiadavkám vyhovovať. Konečné rozhodnutie je však jednoznačne na vás. Dobre si preto vopred premyslite, aké máte o dome predstavy. Koľko izieb by mal mať? Čo ich dispozícia? Potrebujete jednu alebo dve garáže? Chcete aj podpivničenie? A čo financie? Koľko peňazí máte k dispozícii? To všetko sú otázky, ktoré váš výber výrazne ovplyvnia. Spolu so skúseným projektantom však určite dospejete k projektu domu, ktorý bude pre vás ideálny.