Uzemnenie bleskozvodu pri stavbe základovNa osadenie rozvodov bleskozvodu musíme myslieť ešte pred začatím stavby základov nášho nového domu. Ak by sme naň zabudli, museli by sme ho osadiť dodatočne, čo by znamenalo kopec zbytočnej a nie jednoduchej práce. K osadeniu bleskozvodu môžeme pristúpiť 2 spôsobmi a to podľa typu budúcich základov a od toho závislej formy stavebnej jamy.

 

Tip pre uzemnenie bleskozvodu

 

1. Ak už máme pripravenú stavebnú jamu a okolo nej aj vybudovanú aj 60 cm širokú pracovnú plochu, vykopeme po jej vonkajšom obvode po celom obvode stavby úzku a plytkú ryhu. Do pripravenej ryhy potom vložíme základový uzemňovač a týmto krokom ho umiestnime pod úroveň budúcich základov. Podľa projektu potom do náprotivných rohov napojíme uzemňovacie tyče, ktoré sa zabarania pod úroveň základov a na ich voľne trčiace časti potom pripojíme zo strechy vedúci bleskozvod.

 

2. V prípade, že stavebnú jamu nepotrebujeme rozširovať, musíme základový uzemňovač položiť po okraji výkopu tesne pod základmi. Uzemňovacie tyče bude potrebné zatlačiť do dostatočnej hĺbky pod základ, aby nám neprekážali pri izolácii a ďalších krokoch výstavby.

 

 

 

Mohlo vás tiež zaujať:

 

Radónová izolácia

 

Chcete postaviť dom svojpomocne alebo na kľúč?

 

Ďalšie články, rady a návody na tému Projekty a výstavba domov

 

 

 

2012© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk