Bojíte sa, že vám rozmary počasia prerušia jarnú či letnú pohodu na balkóne alebo terase? Kvalitné zatienenie vašej terasy alebo balkónu vám pomôže takýmto situáciám predchádzať. Prečítajte si, na čo sa sústrediť pri výbere markízy tak, aby ste si užili príjemné posedenie v tieni a ani ľahký dážď vám ho nemohol pokaziť.

 

Látka je základom každej markízy

 

Vždy požadujte kvalitnú akrylovú látku, ktorá neprepustí vodu, a pýtajte sa aj na jej priepustnosť svetla, pretože tá potom bude určovať mieru zatienenia miesta pod markízou. Kvalitný materiál vás naviac ochráni pred škodlivým UV žiarením.

 

Farbu alebo vzor látky pre vašu novú markízu si starostlivo vyberte tak, aby pekne ladila k vášmu domu alebo balkónu, prípadne si nechajte poradiť od odborníka na tieniacu techniku. Ten totiž pozná všetky látky určené na markízy a dokáže vám skúsene poradiť už len pri pohľade na fotografiu miesta, kam by mala vaša nová markíza poputovať.

 

Farby markizy

Kvalitný dodávateľ markíz vám ponúkne široký výber farieb a vzorov látok. Zdroj: www.sunsystem.sk

 

Kazetovú či bezkazetovú markízu?

 

Kde sa bude markíza nachádzať? V prípade, že sa jedná o miesto, kde markíza nebude príliš vystavená vonkajšiemu vplyvu (typicky pri montáži do podhľadov domu alebo balkónu), tak si môžete zvoliť otvorenú bezkazetovú markízu, čiže markízu bez ochranného boxu. Otvorená markíza je obľúbená pre jednoduchú montáž aj nižšiu obstarávaciu cenu.

 

Bezkazetová markíza azur

Bezkazetová (otvorená) markíza je jednoduchá a spoľahlivá. Zdroj: www.sunsystem.sk

 

Kazetové markízy sú naopak vybavené elegantným ochranným boxom. Skvele sa tak hodia na miesta, kde je markíza vystavená silnému slnečnému žiareniu, prudkému vetru alebo dažďu. Typicky napríklad na bok domu, kde nie je ničím chránená. V prípade, že nebudete potrebovať tienenie, môžete kazetovú markízu jednoducho zasunúť do ochranného boxu a nemusíte sa o ňu obávať. A keď si budete dávať na terase kávu, jednoducho si markízu z boxu vysuniete.

Výhodou boxu nie je len ochrana látky výsuvnej markízy a jej mechanických dielov, ale aj fakt, že sa jedná o dizajnový a precízne spracovaný prvok, ktorý na dome vyzerá veľmi pekne.

 

Kazetová markíza s led osvetlením stobag camabox

Kazetová markíza má ochranný box, ktorý ju chráni. Táto krásna markíza je vybavená aj LED osvetlením pre večerné chvíle relaxácie na čerstvom vzduchu. Zdroj: www.sunsystem.sk

 

Netrápte sa zložitou údržbou

 

Voľba kvalitnej markízy sa vám vyplatí aj z hľadiska údržby. V prípade použitia stálofarebnej akrylovej látky a silnej konštrukcie markízy, ktorá je ošetrená práškovým lakovaním tej najvyššej kvality, bude markíza stále vyzerať skvele a s údržbou nebudete mať žiadnu prácu.

 

Pokiaľ si budete chcieť nové tienenie skutočne “hýčkať”, tak môžete látku markízy a jej konštrukciu raz za čas očistiť jemnou jarovou vodou.

 

kazetová markíza

Vytvorte si krásne miesto k relaxáci a nerobte si starosti s údržbou. Zdroj: www.sunsystem.sk

 

Ovládajte ju ľahko a rýchlo

 

Kazetové aj bezkazetové markízy sa môžu ovládať pomocou manuálneho alebo motorového výsuvu. Pokiaľ si chcete zaistiť dokonalé pohodlie, voľte markízu s motorovým výsuvom, ktorá sa dá ovládať pomocou dialkového ovládania.

 

Hľadáte kvalitného dodávateľa markíz? Tak vyskúšajte Sun System!

www.sunsystem.sk

www.sunsystem.cz