Ak chcete zariadiť vašu obývaciu izbu naozaj v duchu feng-šuej a nielen naoko, vychádzajte u jednotlivých členov rodiny z ich tzv. astrotypov, ktoré vám prezradia, aké energie im robia dobre a aké je naopak vyčerpávajú.

 

Astrotypy delia ľudí podľa ich aktívnych a pasívnych energií (jang a jin), ďalej potom podľa piatich elementov (drevo, oheň, zem, kov a voda) a podľa tzv. zverokruhu (12 zvierat: potkan, byvol, tiger, zajac, drak, had, kôň, koza, opica, kohút, pes, prasa).

 

Kombinácia jin / jang, výber z piatich elementov a zverokruh vám dá veľmi podrobné informácie o energiách každého člena rodiny.

 

Aktívna obývačka a astrotypy

 

Z astrotypov treba vyčítať prevažujúcu energiu, ktorá je spoločná pre tých členov rodiny, ktorí sa v obývacom priestore schádzajú. Túto energiu potom v obývacej izbe posilnite.

 

Ak bude prevažovať energia jangová, tj. aktívna a navyše podporená elementom dreva a ohňa, mali by ste z obývacej izby vytvoriť skôr spoločenskú miestnosť ako miesto pre odpočinok a ničnerobenie sa na gauči.

 

Ak prevažuje naopak energie jinová (pasívna), podporená energiou kovu či vody, potom je nutné energie obývacej izby skôr tlmiť, pretože sa dá predpokladať, že takáto rodina bude chcieť obývačku využívať skôr k odpočinku.

 

Aj bez astrotypu však sami spoznáte, kto je skôr aktívny a kto pasívny typ. Postačí vám k tomu len váš vrodený pozorovací talent.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Škodliviny v interiéri

 

Efektné interiéry hlinených domov sú ako z rozprávky

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Interiér

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.vash-fenshyu.ru

Autor: Ivan Nôta