Drenážny betón je určený pre pešie zóny a menej náročné parkovacie plochy. Svojimi vlastnosťami reaguje na potrebu lepšie regulovať zachytenie a odvedenie dažďovej vody zo zastavaných území. Jeho pórovitá štruktúra umožňuje vode presakovať do podložia, čo prispieva k protipovodňovej ochrane a kvalite lokálnej klímy.

 

Drenážny betón

 

Dažďová voda vďaka drenážnemu betónu zostáva v meste, dopĺňa hladinu podzemnej vody a znižuje potrebu zavlažovať mestskú zeleň a budovať odvodňovacie nádrže. Vyššia vlhkosť vzduchu a svetlosť betónu znižujú efekt tepelných ostrovov v zastavanom prostredí. V zime zabraňuje tvorbe poľadovice a prispieva k bezpečnosti chodcov. Používa sa v kombinácii so špeciálnou skladbou podložia, ktorá filtruje dažďovú vodu od nečistôt (vrátane nežiaducich olejov z vozidiel).

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Ľahký keramický betón a jeho výhody

 

Betóny budúcnosti

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Stavebný materiál

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.helpbeton.ru

Autor: Ivan Nôta