Najmä pre menšie interiéry platí, že je potrebné využiť každý centimeter do detailu. Je potrebné nahradiť klasické dvere posuvnými, predeliť miestnosti alebo zakryť skrine a nevzhľadné spotrebiče, aby interiér opticky pôsobil väčší a vzdušnejší. A práve na to sú užitočným pomocníkom japonské posuvné steny.

 

Inteligentné riešenie do interiéru? Japonské steny!  

 

Japonské posuvné steny, známe tiež ako japonské rolety, sú skvelou vychytávkou do domácnosti. Používajú sa na zatienenie veľkých okien, ale v poslednej dobe sa začínajú používať aj na predelenie interiéru. Majú totiž jednu nespornú výhodu a tou je široké množstvo vzorov a farieb, v ktorých sa vyrábajú.

 

Čo to vlastne je japonská stena?

 

Japonská stena sa skladá z dvoch až piatich koľajníc, po ktorých sa jednotlivé látkové panely posúvajú. Japonské steny sa umiestňujú buď pred, alebo do okenného otvoru a montáž je veľmi jednoduchá, nevyžaduje žiadne výrazné stavebné zásahy. Preto si ich môžete dovoliť aj napríklad v prípade, že žijete v prenájme.

 

Priepustnosť látok záleží len na vás - ak vám budú slúžiť ako tienenie, vyberiete si, koľko % svetla majú prepúšťať. V prípade, že ich využijete na predelenie miestnosti, oplatí sa zaobstarať si skôr zatemňujúci variant. Rôzne látky majú aj rôzne vlastnosti - ak niekto z vašej domácnosti trpí alergiou, môžete staviť na materiál s obsahom skleného vlákna, alebo do ohrozených priestorov vybrať látku nehorľavú.

 

 

Inteligentné riešenie do interiéru? Japonské steny!

 

 

Kam všade sa japonská stena hodí?

 

Japonská stena poslúži ako tienenie ako v rodinných domoch, tak napríklad v administratívnych budovách a kanceláriách, pretože si poradí aj s väčšími plochami. Môžete ju použiť aj na miesto dverí do vstavanej skrine, čím ušetríte priestor, ktorý by vám zobralo zádverie. Čím ďalej tým obľúbenejšia je pre schovanie upratovacích kútov či miest, kde treba máme spotrebiče, ktoré chceme schovať.

 

Môžete s ňou tiež predeliť miestnosť, čo sa v dnešnej dobe trende malých bytov oplatí. Ocenia to najmä staršie deti, ktoré vyžadujú viac súkromia a túžia po vlastnej izbe.

 

Farby, vzory alebo vlastný dizajn

 

Farba látky záleží čisto na vás - môžete zvoliť populárne pastelové a krémové odtiene, alebo napríklad výrazné farby od červenej až po modrú. Ak hľadáte do vášho interiéru výrazný prvok, môžete staviť na lesklé látky, napríklad v zlatom či striebornom prevedení. Deťom urobí radosť zaujímavý vzor od bodiek až po kvetinky. Japonské steny sú skrátka skvelým dizajnovým doplnkom!