Vaše bývanie by si zaslúžilo rekonštrukciu, ale chýbajú vám čas a peniaze. Interiér pritom môžete vylepšiť dekoráciami prakticky za pár eur.

 

Jednoduché a lacné úpravy interiéru

 

Podlaha: Neverili by ste, ako veľmi sa byt zmení, keď v ňom miesto celoplošných kobercov bude hladká svetlá, alebo biela podlaha doplnená koberčekmi s výraznými motívmi, napríklad farebnými kruhmi, štvorcami či pruhmi. Ak chcete novú podlahu, skúste samolepiace vinylové dlaždice. Môžu imitovať kameň, drevené parkety, dlažbu či mozaiku.

 

Návrat tapiet: Ak chcete urobiť zo zastaraného interiéru moderný, vyzdobte ho tapetami. Môžete ich použiť na všetky steny miestnosti alebo vytapetovať len jednu či dve protiľahlé. "In" sú hlavne tapety s výrazným vzorom - kvetinovým a geometrickým - a tie, ktoré odkazujú k móde 70. a 80. rokov.

 

Tienenie: Záclony a závesy stále strácajú na popularite. Nahrádzajú ich tvarovo jednoduchšie žalúzie či rolety v živých farbách, ako je žltá či oranžová. Posledným hitom sú miniroletky, ktoré sa zavesia na okenné krídlo, u neotváravých je možné nalepiť na rám. Okrem svetlopriepustných existujú aj typy s hliníkovým povrchom, ktoré viac zatemňujú a tepelne izolujú.

 

Fólie a samolepky: Komu sa nechce nanovo maľovať či tapetovať celé steny, môže zvoliť ďaleko jednoduchší variant - ozdobiť ich samolepiacimi dekoráciami. Tie možno neskôr odstrániť aj bez poškodenia maľby. Samolepky a špeciálne fólie môžete kúpiť aj na dekorovanie nábytku.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Dekoračné tapety znovu v móde

 

Ako ošetriť kov v interiéri od hrdze

 

Ďalšie články na tému Interiér

 

 

1.2.2017© WEBY GROUP Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto:ntl.by

Autor: Ivan Nôta