Kamenné stropy sú extrémne zriedkavé. Iba extravagantní a neobyčajní ľudia môžu prísť s návrhom na využitie najťažšej stropnej krytiny v kuchyni.

 

Kamenné kuchynské dosky

 

Táto nákladná konštrukcia stropu stále existuje, no stretnúť sa s ňou môžeme len v luxusných vilách veľmi bohatých ľudí. Preto teraz uprieme pozornosť na to, čo býva pod stropom – kuchynské pracovné dosky. Tie z kameňa sú naozaj nádherné:

 

Kamenné kuchynské dosky

 

 

Francúzsky štýl kuchyne má jedinečné čaro a symbióza kameňa s ostatnými kuchynskými prvkami je očarujúca. Do tohto typu kuchyne sa priam žiada kamenná doska.

 

Kamenné kuchynské dosky

 

Hoci sú kamenné kuchynské dosky so žuly tými najbežnejšími a najlacnejšími, sú prekrásne. Žula je ľahko spracovateľná a jej veľkým bonusom je multifarebnosť.

 

Kamenné kuchynské dosky

 

Napríklad oranžový odtieň žuly je ideálny k tmavej až čiernej kuchyni

 

Kamenné kuchynské dosky

 

Sivá žula sa ideálne hodí k vínovočervenej ... veď posúďte

 

Kamenné kuchynské dosky

 

Malachit a jeho podmaňujúca zeleň je tiež vyhľadávaným kameňom.

 

Kamenné kuchynské dosky

 

Malachit jednoducho podčiarkuje luxus.

 

Kamenné kuchynské dosky

 

Malachit v kombinácií s bielou.

 

Kamenné kuchynské dosky

 

Na záver sme si pre vás pripravili najnovší trend – podsvietený kameň. Na obrázku vidíte ónyxový kuchynský pult. Ónyx nie je obzvlášť vzácny kameň – no so správnym nasvietením sa zmení na čarokrásnu dekoráciu vašej kuchyne.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Murované kuchyne sa páčia stále viac

 

Výber podlahy v kuchyni

 

Ďalšie zaujímavé články rady a tipy na tému Kuchynské obklady a pracovné plochy

 

 

1.12.2015© WEBY GROUP Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: kitchenguide.su

Autor: Ivan Nôta