Slovo ostrovček v nás evokuje malú oázu pokoja, obklopenú nádhernou hladinou mora. Presne tak by na nás mali pôsobiť kuchyne, ktorých neoddeliteľnou zložkou je kuchynský ostrovček. Výrobcovia moderných kuchýň v spojení s najznámejšími dizajnérmi sa rozhodli nielen produkovať kuchyne, ktoré nám svojou krásou vyrazia dych. Nezabúdajú však ani na účelovosť. Dokonca sa rozhodli, že budú šetriť naše nohy

 

Moderný kuchynský ostrovček

 

Pod heslom – ani krok navyše, postavili kuchára doprostred kuchynského ostrovčeka a jednotlivé pracoviská šikovne rozostavali okolo neho. Predstavte si bubeníka, ktorý si sadá za biciu súpravu, zoberie do rúk paličky a presne vie, na ktorý bubon má udrieť, aby vznikla dokonalá zvuková harmónia. Zo svojho miesta sa pritom nemusí pohnúť. Také sú moderné kuchynské ostrovčeky.

 

 

Kuchynský ostrovček

 

Uprostred nich je varné a umývacie centrum, Po bokoch odkladacia a pracovná plocha. Navyše nechýbajú regály na riad a ďalšie úložné priestory vhodne zakomponované priamo do ostrovčeka.

 

Kuchynský ostrovček

 

V menších priestoroch, kde by samostatne stojaci modul zaberal veľa miesta je naporúdzi takzvaný „opačný ostrovček“, ktorý akoby vyrastal priamo z kuchynskej linky. Tento nielenže pôsobí esteticky, ale navyše, hoci sa to na prvý pohľad nezdá, ušetrí oveľa viac priestoru, ako keď je pracovná doska rovná.

 

Moderný kuchynský ostrovček

 

Dizajnu kuchynského ostrovčeka zároveň môžeme prispôsobiť jedálenský stôl, zväčša doplnený o ďalší odkladací priestor. Odborníci navyše tvrdia, že sledovaním prípravy jedál „naživo“ správne naladíme svoje chuťové bunky systémom, že najprv nám jedia oči a až potom žalúdok. Je to veľmi dôležité hlavne, ak chceme raz a navždy skoncovať s prejedaním. Ostrovček tak netvorí len príjemnú časť našej kuchyne, zároveň slúži správnej životospráve.

 

Kuchynský ostrovček

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Pre viac miesta v malej kuchyni v paneláku

 

Zásuvkové skrine pre úložný priestor v kuchyni

 

Ďalšie články, rady, tipy na tému Kuchyne

 

3.1.2012© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.kuechen-atlas.de, korting.kz, schreinerei-werners.de, homester.com.ua, bar-guzin.com