tetovanieAk si želáte byť na Vianoce celkom „in“, mali by ste sa poobzerať po originálnej dekorácii na stenu. Nejde o maľbu, ktorá sa vám môže rýchlo „prejesť „ a vy začnete mať problém s jej odstránením, ale nejde ani o tapety. Najhorúcejším hitom zdobenia stien sú vinylové samolepiace nálepky - ornamenty na stenu. Objavený bol v krajine tisícov umelcov, vo Francúzsku, kde je tento štýl obľúbený nielen kvôli originalite ale i praktickosti.

 

Ornamenty na stenu totiž ocenia mnohí najmä pri maľovaní či sťahovaní. Ornamenty odstránite zo steny úplne bez stôp a dokonca ho môžete znovu použiť na tom istom či inom mieste. Pri ich lepení by vás nemala zaskočiť ani kvalita lepeného povrchu, pretože nimi môžeme polepiť tak steny, ako i zrkadlá, chladničku, nábytok, podlahu či dokonca i auto. Tetovacie motívy totiž pozostávajú z vinylovej predlohy alebo PVC a dajú sa prilepiť na všetky hladké povrchy, ktoré neobsahujú silikón. Pri ich nanášaní všeobecne platí, čím hladší povrch, tým skôr bude tetovanie steny hotové.

 

Ornamenty na stenu znesú aj vlhkejšie miesta, odporúča sa ich ale nevystavovať priamemu kontaktu s vodou, aby sa nezačala uvoľňovať lepiaca fólia.

 

Ornamenty na stenu

 

Na našom trhu sa dajú zohnať 2 typy ornamentov na steny. Líšia sa spôsobom, akým sú nanášané na povrch. Prvú skupinu tvoria samolepky, ktoré stačí stiahnuť z podkladu a nalepiť na čistú stenu. Pri lepení najmä väčších vzorov, musíme nálepky zlepovať po častiach, aby sa nepovlnili a predčasne nezničili.

 

Nanášanie druhého typu sa môže zdať o niečo komplikovanejšie, pretože sa obrázok na stenu nanáša pomocou ďalšej fólie. V balíku, ktorý si zakúpite sa tam nachádza papier s motívom a prázdny papier s lepiacou fóliou.

 

Ornamenty na stenu

 

Po rozložení motívu musíte stiahnuť z prázdneho papiera lepiacu fóliu a prilepiť ju najprv na papier s motívom. Motív sa odtlačí na pomocnú fóliu a tú potom opatrne nanesieme na stenu. Pozorne a postupne ju pritláčame na stenu a na záver ju vyhladíme priloženým plastikovým hladidlom, aby nám pod tetovaním nezostali bubliny. Po jej vyhladení pomocnú fóliu jednoducho stiahneme zo steny, na ktorej zostane obrázok. Najkvalitnejšie to urobíme pod 180° uhlom, pričom stále sledujeme, či tetovanie zostane neporušené.

 

Ornamenty na stenu

 

Aby sa nám pomocná fólia odstraňovala ľahšie, môžeme ju zľahka ohriať horúcim vzduchom z fénu. Ak ste úspešne sňali pomocnú fóliu, preskúšajte ešte, či sa pod tetovaním predsa len nestihli vytvoriť bublinky. Vyrovnajte ich už spomínaným hladidlom.

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Detoxikačné metódy interiérového dizajnu I

 

Špeciálne kožené nástenné panely – viac ako luxus

 

Ďalšie články na tému interiér

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: www.gooked.at.ua, www.hellyangel86.livejournal.com, www.dekormyhome.ru, www.dizajngid.ru