V mestskej záhrade a v blízkosti rodinných domov si zvolíme namiesto ohniska skôr grily alebo kozuby. Môžeme si vyberať z množstva rozličných typov a zhotovení, zväčša je to kombinácia murovaného ohniska a kovového dymovodu. Ten by mal byť dostatočne vysoký, aby dym dobre odvádzal, ideálne dva-tri metre. Zvážte aj, kam dym odvádzate, aby nevznikali zbytočné susedské nezhody alebo fľaky na novej fasáde.

 

Plánovanie záhradného posedenia

 

Nad sedením zvyčajne budujeme pergoly – voľné, ktoré obrastú popínavými rastlinami, alebo zastrešené napríklad textilnými či plastovými plachtami. Ak chceme byť pri využívaní takýchto miest čo najmenej obmedzovaní rozmarmi počasia, je ideálne ich pevne zastrešiť. Tu však už musíme vyberať tvar a krytinu s citom, aby takáto stavba s pozemkom a domom naozaj ladila. Najlepšie riešenie je zopakovať farby, materiály a tvary použité na dome.

 

Nemusíme sa však báť vyskúšať niečo nové. Besiedky s moderným dizajnom sú tiež očarujúce.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Skladba terasy

 

Jednoduché riešenia stavby letnej kuchyne

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Prístrešky, altány a terasy

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: www.classpic.ru

Autor: Ivan Nôta