Dajte v prvom rade pozor na to, aby bol podklad pri položení koberca pevný, bez nerovností a samozrejme, čistý. Rôzna mechanická špina alebo nerovnosti sa totiž môžu prejaviť až časom a váš koberec zdeformovať alebo dokonca poškodiť.

 

Pokladanie kobercov

 

Ak chcete koberec umiestniť do frekventovaných a tým pádom silne namáhavých priestorov, mali by ste ho, najmä pri celoplošnom podkladaní, podlepiť.

 

Podlepenie koberca totiž zabezpečí jeho minimálne dvojnásobne dlhšiu životnosť, pretože sa nedeformuje. Koberec môžete podlepiť čiastočne a to prostredníctvom kvalitnej obojstrannej kobercovej pásky, ktorú je vhodné pod koberec podložiť približne v jednometrových odstupoch.

 

Pokladanie kobercov

 

Na celoplošné podlepovanie kobercov sa používajú 2 druhy lepidiel. Na betónové podlahy je dobré použiť disperzné lepidlá a ak je podkladom PVC, použite na lepenie koberca chemoprénové lepidlo.

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Predsieň a nábytok

 

Zásuvky a vypínače sú ako voda a oheň

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Interiér

 

© Weby Group

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.obi.de, www.selbst.de