Psychosomatické zóny a ich vplyv na násMáte v niektorých miestnostiach pocit strachu či tiesne? V článku Dom a jeho karma sme si čiastočne vysvetlili pojem informačnej štruktúry nášho bývania a dnes budeme v podobnom duchu pokračovať s vysvetlením síl pôsobiacich v geopatogénnych zónach.

 

Čo sú teda psychosomatické zóny? Jedná sa o zóny - určité miesta alebo lokality, v ktorých pôsobia psychosomatické vplyvy astrálneho charakteru. Sú úmyselne a alebo mimovoľne vytvárané mentálnou energiou, vyžarovanou v tomto mieste človekom alebo viac ľuďmi, najmä tam, kde dochádzalo k úmyselným rituálom alebo k častým hádkam, napätiu a silným emocionálnym stavom (čo sa najviac odzrkadlilo napríklad za vojny, či pri vážnych ochoreniach). V danom mieste vyžiarená energia astrálneho poľa zanechá silný a trvalý odtlačok na jemnohmotnej úrovni. Tento odtlačok je viazaný naďalej k miestu alebo konkrétnym predmetom, ktoré sa v tú dobu nachádzali blízko.

 

Keďže psychosomaticky pôsobiace energie a ich odtlačky sa nachádzajú na jemnohmotnej úrovni -  ich účinok pôsobí na jemnohmotné zložky ľudskej bytosti - bežne ich nevníma každý človek, ak nie je vo vyššej miere senzibilný alebo k tomu trénovaný. Človek si prirodzene vyberá miesto k zloženiu stanu, alebo postaveniu domu také, aby napr. nebolo silne podmáčané, nevyskytovali sa tu silné vetry alebo kŕdle komárov . Na základe telesných zmyslov si prirodzene vyberie vhodnejšie miesto - telesne príjemné a chránené pred vonkajšími extrémnymi vplyvmi.

 

Ťažšie je pre málo senzitívnych ľudí vyhodnotenie rizík spojených s výskytom psychosomatických astrálnych zón, ktorým by sa mali vyhnúť. Niektorí ľudia sú citlivejší a napriek tomu také vnútorné varovania a pocity vedome potláčajú, aj v prípadoch, keď sú fyzické prejavy a pôsobenie psychosomatických astrálnych zón jasne viditeľné a obete či svedkovia týchto miestnych udalostí sami seba presviedčajú, že čo sami počuli, cítili alebo videli, sa v skutočnosti nestalo a je to len výplod fantázie, myšlienka alebo nočný sen. Ľudia to však majú naďalej podvedome zapísané. Len máloktorý materialista, neveriaci na duchovné svety, by sa vydal o polnoci navštíviť cintorín. Vyhýba sa kúpiť aj za výhodnú cenu auto, byt, dom po človeku, ktorý tu spáchal samovraždu. Nedokáže logicky odôvodniť svoje rozhodnutie ale odkáže sa na svoje pocity.

 

Dnešná husto obývaná krajina nesie nepreberne stôp a odtlačkov z dlhej minulosti. Rôzne kmene a národy tu budovali svoje sídlisko, obradisko, pohrebisko, na iných miestach sa zase bojovalo. Ľudia sa zabíjali po tisícoch, plienili a zabárali dediny a mestá. Miesta plné obetí a emócií, energetických odtlačkov, ktoré sú po väčšinu trvania ľudskej civilizácie skôr deštruktívneho - negatívneho charakteru, strachu, trápenia a sklamania - to všetko zanecháva odtlačky a stopy, priamo ovplyvňujúce charakter a kvalitu konkrétneho miesta a prostredia. Nielen dlhá minulosť, ale aj prítomnosť, súčasné myslenie a vyžarovanie dnešných ľudí, majiteľov domov alebo nájomníkov a susedov naďalej určuje charakter a patogenitu konkrétneho domu alebo pozemku. Bohužiaľ, dnešná spoločnosť drží väčšinou človeka v nutnej závislosti, v strachu a kontrole na všetkých hmotných úrovniach, aby sotva mohol uhájiť svoje miesto a uživiť sa a nebol príliš zdravý.

 

Charakteristika spoločnosti, novinové a televízne správy plné negácie a vytváranie strachu spôsobujú deštruktívne myslenie a emócie ľudí a ak sa tým niektorí ľudia vo svojej mysli obzvlášť často a radi zaoberajú (napr. ako je všetko drahé a "lepšie to nebude"), svojou negáciou a prízemným zmýšľaním tiež vyžarujú určitý druh energie, ktorý zdravie a harmóniu prostrediu nepridá. Nevedomky tak ľudia vytvárajú silné psychosomatické zóny - bohužiaľ pôsobiace deštruktívne. Mentálne odtlačky a myšlienkové formy samozrejme odrážajú (zrkadlia) presne charakter emócií tu prejavovaných. Súhrnne sa jedná o disharmonicky - patogénne pôsobiaci charakter energie v danom prostredí. Každé prostredie a predmety, predovšetkým z kameňa a dreva, nesú odtlačky a energetické vzorce udalostí nedávnych, ale aj veľmi dávnych. Pôsobenie miesta zodpovedá tu prežívaným emóciám ľudí, ktorí tu žili, zmýšľali, alebo predovšetkým niečo výrazného prežili, zažili, vykonali a tak zanechali silný emočný náboj. Mnohé negatívne miesta vytvárajú nepríjemné pocity stiesnenosti a ponurosti. Niektoré miesta vyvolávajú aj doslovná zdesenie, keď dochádza vďaka astrálnom odtlačkom a prejavom až ku zjavovania subjektov na hmotnej úrovni, pozorovaných a vnímaných našimi vonkajšími zmyslami. Zdrojom toho býva množstvo extrémnych emócií strachu.

 

Kým nedôjde k zmiereniu, vysporiadaniu a očisteniu, veľmi nepríjemné pocity ďalej pretrvávajú.

Pobyt na takých miestach ľuďom odčerpáva životnú energiu - zdravie a vitalitu a vedie k chorobám, rodinným problémom a psychickej skrúšenosti.

 

A ešte niečo – jemnohmotné formy si vytvárame aj sami každý deň svojimi myšlienkami aj vyslovenými vetami. Vedeli ste, že napríklad veta: „Ktorý somár zasa nechal otvorené dvere?“ je v ezoterickom ponímaní sveta nie otázkou ale kliatbou? Pretože táto otázka/veta je vedená ku konkrétnemu človeku. Ide vlastne o označenie tohto človeka bez toho aby bolo nutné vysloviť jeho meno a ďalšie adresné detaily (pre Vesmír je to aj tak jasné – predsa je to ten, ktorý to urobil). A rovnako jasné je to aj pre nás, čo sme nablízku a vieme, že sme tie dvere nenechali otvorené my. Zamotané? Predstavte si, že by táto veta padla v silnej emočnej situácií, hraničiacej s hádkou – dotyčný by sa zrejme nepokúsil o zmier – naopak – odpovedal by hádkou a tak by odrazu vo vzduchu visel silný emočný náboj, ktorý by tam rezonoval ešte veľmi dlho.

 

Silnejšia emočná situácia vyvolá silnejší energetický náboj a formu (prejav a existenciu) danej myšlienky. Ešte silnejšie sú takéto situácie za účasti viac ľudí a ešte silnejšie za aktívnej účasti viac ľudí rovnako naladených a spoločne rezonujúcich. Zákon rezonancie prestupuje celým vesmírom a jeho jednoduchý princíp sa prejavuje všade. Vrana sadá k vrane a rovnaké priťahuje rovnaké; ako hore, tak dole. To platí stále.

 

Takže čo robiť, aby nás takéto zóny obchádzali? Pustite do svojho života viac radosti, viac lásky. Komunikujte s ľuďmi naokolo bez slovníka piatej cenovej skupiny a buďte priateľskí – tak preladíte okolie na svoje vlastné pozitívne vibrácie.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

FENG SHUI spálňa vám prinesie pokojné sny

 

Aké farby pre interiér?

 

Ďalšie články na tému Dom a projekty domu

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Autor: Ivan Nôta