Samonivelačné stierky - príprava podkladuPodklad musí byť suchý, súdržný, zbavený prachu a mastných nečistôt. Hrubšie nečistoty a povlaky cementového mlieka u betónových podkladov je vhodné prebrúsiť a vysať. Všeobecne môžeme povedať, že na každý podklad - nasiakavý i nenasiakavý - je nutné použiť penetračný náter, ktorý je základom úspechu pri stierkovaní.

 

Penetráciu používame z nasledujúcich dôvodov:

 

- zníženie nasiakavosti podkladu

- ochrana podkladu pred vlhkosťou (anhydrit, drevovláknité dosky)

 - vytvorenie kontaktného mostíka

 - zvýšenie priľnavosti podkladu

- odstránenie zvyškových prachových častíc.

 

Chybnou úvahou často býva, že pomocou penetrácie dokážeme spevniť neúnosný podklad či preklenúť prípadné trhliny a pracovné špáry v podklade. Niekedy sa objavia aj návrhy na použitie hĺbkovej penetrácie, ktorej prenikanie do hĺbky však nie je tak jednoduché, ako remeselníci predpokladajú.

 

Vždy je teda dobré prečítať si technické údaje a informácie pri jednotlivých stierkach, prípadne sa poradiť s odborníkom.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Triky pre pokládku plávajúcej podlahy

 

Nemýľte si lino a linoleum pri výbere tej správnej podlahovej krytiny

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Podlahy

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.spb-polimer.ru

Autor: Ivan Nôta