Sklenené tehly alebo lepšie odborne povedané sklobetónové tvarovky sa spájajú pomocou cementovej malty, betónovej zmesi alebo špeciálnej zmesi určenej na škárovenie sklobetónu.
 
Sklenené tehly
 
Pri murovaní so sklenenými tehlami sa používajú plastové dištančné krížiky, ktoré zabezpečia dodržanie rovnakej vzdialenosti medzi sklenými tvárnicami, čím značne zlepšujú kvalitu práce a pozitívne ovplyvňujú rýchlosť stavby. Krížiky sú konštruované tak, že sa medzi ne zmestí aj roxorová výstuž.
 
Sklenené tehly
 
Práca so sklenenými tehlami je veľmi jednoduchá, krížiky totiž zostávajú zapracované v konštrukcii, odstraňujú sa len ich čelá. Na stavbu tvarovaných múrov sa používajú špeciálne krížiky, ktoré udržujú tvarovky v správnych odstupoch, aby vnútorné škáry oblúka boli užšie než vonkajšie.

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Rekonštruujete? Myslite tiež na efektívnu klímu v interiéroch

 

Aj predsieň môže zaujať

 

Ďalšie články, rady a tipy týkajúce sa interiéru
 
© Weby Group
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk
 
Foto: www.img.vitrosilicon.com.pl, www.ebay.de